Piotrcovia bez szans w Lublinie, MKS Selgros Lublin w półfinale mistrzostw Polski

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi Kobiet 2015/2016, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, nie dał żadnych szans Piotrcovii Piotrków Trybunalski i awansował do półfinału.

Tomasz Rosiński

W pierwszym meczu obydwu drużyn Piotrcovia dość niespodziewanie postawiła lubliniankom trudne warunki gry i przegrała zaledwie jedną bramką (26:27). Wydawało się, że piotrkowska ekipa równie dobrze będzie w stanie zaprezentować się w Lublinie, jednak MKS nie pozostawił rywalowi żadnych złudzeń.

Obrończynie mistrzowskiego tytułu od początku rywalizacji rzuciły się do frontalnych ataków i po pierwszym kwadransie prowadziły wysoko - 9:3. Podopieczne Sabiny Włodek spokojnie wykorzystywały swoje okazje w ofensywie, a kiedy trzeba było ratowała je bramkarka Jekaterina Dżukiewa (12:5 w 20. minucie). Ostatecznie lubelska ekipa zwyciężyła w pierwszej połowie 18:8.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, zaś Marta Gęga i spółka z każdą kolejną akcją przybliżały się do awansu do strefy medalowej polskiej ekstraklasy (25:10 w 40. minucie).

W końcowym rozrachunku MKS Selgros Lublin ograł Piotrcovię Piotrków Trybunalski 35:19, zdobywając przepustkę do 1/2 finału mistrzostw Polski.

Zawodniczki z Lubelszczyzny o finał zagrają z lepszym z pary Start Elbląg - Energa AZS Koszalin.

MKS Selgros Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:19 (18:8)

MKS Selgros Lublin: Dżukiewa, Gawlik, Nóżka - Repelewska, Migdaliowa, Quintino, Gęga, Kocela, Drabik, Skrzyniarz, Charzyńska, Szarawaga, Bijan.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt - Wypych, Ivanović, Sobińska, Kopertowska, Kucharska, Szymańska, Szafnicka, Jałoszewska, Belmas.

W pierwszym meczu: 27-26 dla MKS-u Selgrosu Lublin.
Awans: MKS Selgros Lublin.

Źródło: TVP S.A.
Czy uważasz, że MKS Selgros Lublin obroni tytuł mistrza Polski?