Sambor - SMS ZPRP: Justyna Domnik doprowadziła tczewianki do zwycięstwa

Sambor Tczew pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu z SMS-em ZPRP Płock. Podopieczne Bartłomieja Peplińskiego wygrały 30:28, a bohaterką spotkania była Justyna Domnik, zdobywczyni 11 bramek.

Michał Gałęzewski

Przed tym spotkaniem lepiej wyglądała sytuacja licealistek z Płocka, które mimo jednego meczu mniej na swoim koncie miały cztery punkty przewagi nad tczewiankami. Gospodynie, które w sobotę zagrały w zaledwie dziewięcioosobowym składzie.

Co prawda gdy w 7. minucie bramkę dla SMS-u ZPRP rzuciła Aleksandra Rosiak na tablicy wyników widniał rezultat 2:5, jednak chwilę później wiatr w żagle złapały tczewianki. W końcu po kwadransie gry, gdy trafiła Justyna Domnik wyszły na prowadzenie 7:6.

Przed przerwą ponownie skontrowały zawodniczki płockiego liceum. Poza Rosiak niezwykle skuteczna była Natalia Nosek. Po 30 minutach młode zawodniczki prowadziły 16:14, a na początku drugiej części spotkania powiększyły przewagę do trzech trafień.

Sambor nie zamierzał jednak odpuszczać. Ponownie w ofensywie brylowała Domnik, a gdy na cztery minuty przed końcem karnego wykorzystała Magda Krajewska, gospodynie prowadziły już 28:25. Mimo starań SMS-u ZPRP Sambor utrzymał przewagę, ostatecznie zwyciężając 30:28.

Sambor Tczew - SMS ZPRP Płock 30:28 (14:15)

Sambor: Skonieczna - Domnik 11, Maszota 7, Radzikowska 6, Krajewska 2, Zwolak 2, Muller 1, Szprengier 1 oraz Szczuka.