Wysokie ligowe zwycięstwo Byasenu przed spotkaniem z SPR

W sobotę w 1/8 finału Pucharu EHF, Byasen Trondheim, w rewanżowym meczu, zmierzy się z SPR Asseco BS Lublin. Jednak wcześniej w środę norweski klub rozegrał spotkanie ligowe z Bækkelaget SK Oslo. Podopieczne Geira Oustorpa wygrały 47:25 (21:9), a najskuteczniejszą zawodniczką z 13 bramkami była podobnie jak w meczu z lubliniankami - Camilla Herrem.

Maciej Firlej

Zawodniczki wicemistrza Norwegii od początku kontrolowały sytuację. Ich przeciwniczki z Oslo nie mogły znaleźć sposobu na świetnie zorganizowaną obronę oraz skuteczne ataki Camilli Herrem oraz jej koleżanek. W drugiej połowie sobotnie przeciwniczki mistrzyń Polski, przy wysokim prowadzeniu, zdekoncentrowały się, jednak bez większych prblemów odniosły wysokie 22 bramkowe zwycięstwo nad ostatnią drużyną w lidze.

- Do Lublina jedziemy po zwycięstwo. Mam nadzieję i wierzę, że właśnie tak skończymy mecz w Polsce. Receptą na wygraną mają być dwie równe połowy. Tego na pewno nam zabrakło w pierwszym spotkaniu. Musimy też dobrze zagrać w obronie, ważna też będzie dyspozycja naszej bramkarki. Dobrze, że taki mecz, jak z Bækkelaget nam się przydarzył przed pucharem EHF - powiedziała po spotkaniu Herrem.

Norweżki do Polski wylatują w piątek o 4:30 rano. Po przyjeździe do Lublina zawodniczki odbędą trening, a sobotnie przedpołudnie spędzą wypoczywając i relaksując się przed meczem który rozpocznie się o godzinie 17:30.

Zapraszamy na mecz wszystkich sympatyków piłki ręcznej. Sobotnie spotkanie przyniesie na pewno sporo emocji. W hali GLOBUS nie może zabraknąć kibiców, ich doping z pewnością pomoże odrobić dwubramkową stratę z Trondheim i tym samym awansować do ćwierćfinału Pucharu EHF. Z okazji walentynek klub wprowadził specjalny bilet dla zakochanych.