Bauhaus Liga ASOBAL: FC Barcelona gromi, świetny występ Kamila Syprzaka

FC Barcelona Lassa nie ma sobie równych w rodzimej lidze. Mistrzowie Hiszpanii ponownie rozbili rywala, zdobywając dwa razy więcej bramek. Zabłysnął Kamil Syprzak, który razem z Aitorem Arino był najskuteczniejszym graczem pojedynku.

Marcin Górczyński
Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspixpl / Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspix.pl

FC Barcelona po raz 24 w sezonie odniosła ligowy triumf i jest o krok od zapewnienia sobie tytułu. Tym razem na drodze Katalończyków stanęła czternasta drużyna tabeli, Fertiberia Puerto Sagunto. Rywale na własnej skórze przekonali się o klasie Barcelony.

Podopieczni Xaviera Pascuala rozstrzygnęli sprawę właściwie po 13 minutach, kiedy to na tablicy wyników pojawił się rezultat 12:3. Swoje w bramce robił Danijel Sarić, a jego koledzy z formacji ofensywnych wykorzystywali niemal każdą okazję na podwyższenie wyniku. Barcelona na dobre rozstrzelała się pod koniec połowy, kiedy to podwyższyła prowadzenie do jedenastu trafień.

Druga połowa okazała się już tylko formalnością. Gospodarzom każdą bramkę musieli okupić sporym wysiłkiem, a barcelończycy kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Nawet pomimo licznych zmian w składzie Duma Katalonii zdołała jeszcze powiększyć przewagę.

Jeden z najlepszych tegorocznych występów zaliczył Kamil Syprzak, który tym razem wybiegł w pierwszej siódemce. Polak nie pomylił się w czterech próbach z koła, trafiał też w kontrach i z dorobkiem siedmiu bramek razem z Aitorem Arino został najlepszym strzelcem spotkania. Reprezentant kraju zapisał się w protokole meczowym także żółtą kartką i dwuminutowym wykluczeniem.