Final Four Ligi Mistrzów: Vive pozna swojego rywala 3 maja

Vive Tauron Kielce wywalczyło w środę awans do turnieju Final Four Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski swojego rywala w półfinale zmagań poznają w nadchodzący wtorek, 3 maja. Losowanie odbędzie się w Kolonii.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / Paweł Andrachiewicz / Zagłębie Lubin

Kielecka drużyna jest pierwszym zespołem, który zapewnił sobie udział w turnieju Final Four najbardziej prestiżowych rozgrywek w klubowej piłce ręcznej. Po pasjonującym i dramatycznym boju Vive Tauron pokonało w środę SG Flensburg-Handewitt 29:28, w dwumeczu okazując się lepszym od niemieckiego zespołu o jedną bramkę.

Teraz mistrzowie Polski czekają na wyłonienie pozostałych finalistów rozgrywek. Trzy pozostałe rewanżowe mecze 1/4 finału zaplanowane zostały na nadchodzący weekend - w sobotę 30 kwietnia MVM Veszprém podejmie Vardar Skopje (godz. 17:30), a obrońca trofeum, FC Barcelona Lassa zagra z THW Kiel (godz. 18:00). W niedzielę, 1 maja, Paris Saint-Germain HB zmierzy się natomiast z RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb (godz. 17:00).

Półfinałowego rywala kielczanie poznają we wtorek, 3 maja. Losowanie par turnieju Final Four odbędzie się w Kolonii. Start ceremonii zaplanowany został na godz. 12:00, ale samo losowanie powinno rozpocząć się dopiero około 12:30.

Wszyscy czterej uczestnicy Final Four losowani będą z jednego koszyka. Nie będą obowiązywały żadne regulacje - jeśli drużyny rywalizowały ze sobą w fazie grupowej, nie będzie przeszkód, by ponownie spotkały się w półfinale czy finale rozgrywek.

Turniej Final Four Ligi Mistrzów odbędzie się w dniach 28-29 maja w hali Lanxess Arena w Kolonii. Każdego dnia rozegrane zostaną dwa mecze - w sobotę 28 maja półfinały (godz. 15:15 i 18:00), a w niedzielę 29 maja spotkanie o 3. miejsce i finał (również o 15:15 i 18:00).

Vive Tauron Kielce wystąpi w turnieju finałowym Ligi Mistrzów po raz trzeci w historii. Dotychczas - w sezonach 2012/13 i 2014/15, mistrzowie Polski dwukrotnie zajmowali 3. pozycję.