Sokół Browar - Orlen Wisła II: Gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa

Sokół Browar Kościerzyna pokonał Orlen Wisłę II Płock 29:25 w meczu grupy A I ligi mężczyzn. Gospodarze prowadzili od samego początku i mimo starań rezerw wicemistrza Polski nie pozwolili na zmianę sytuacji.

Michał Gałęzewski

Obie drużyny mają już zapewnione miejsce w środku tabeli i nie grozi im ani spadek, ani nie mogą powalczyć o wyższe cele. W sobotę o początku dobrze spisywali się gospodarze. Gdy bramkę rzucił Maciej Reichel, prowadzili już 3:1. Później co prawda ekipa z Płocka rzuciła dwie bramki z rzędu i wyrównała, ale od tego czasu prowadził już tylko Sokół Browar.

W ważnym momencie dwie bramki rzucił Łukasz Szala. Wciąż utrzymywało się minimalne prowadzenie Sokołu Browar, który pod koniec pierwszej części spotkania zaczął budować coraz większą przewagę. Na minutę przed końcem tej połowy kościerska drużyna prowadziła już 16:11. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynkiem 16:12.

Na początku drugiej połowy Sokół Browar rzucił trzy bramki z rzędu i gdy trafił Mariusz Czaja, podopieczni Andrzeja Gryczki wyszli już na sześciobramkowe prowadzenie. Orlen Wisła II chciała jednak odmienić losy spotkania i zmniejszyła stratę do dwóch bramek.

Sokół Browar Kościerzyna szybko odparł atak i na cztery minuty przed końcem prowadził 29:22. Co prawda w końcowej fazie dobrze spisał się Bartosz Wojdak, ale było to za mało na to, by wygrać w Kościerzynie. Mecz zakończył się rezultatem 29:25 i ekipa z Kaszub ma już tylko dwa punkty straty do Orlenu Wisły II.

Sokół Browar Kościerzyna - Orlen Wisła II Płock 29:25 (16:12)

Sokół Browar: Pieńczewski - Reichel 8, Szala 6, Czaja 6, Skwierawski 4, Lisiewicz 2, Janusiewicz 2, Jasowicz 1 oraz Miszczak, Zimmermann, Bednarek.