Puchar Hiszpanii: Kamil Syprzak bohaterem Barcelony

FC Barcelona Lassa kontynuuje swoją passę zwycięstw na hiszpańskich parkietach. Zespół Kamila Syprzaka tym razem pewnie awansował do finału Pucharu Hiszpanii, pokonując Ademar Leon 33:27. Polak został uznany najlepszym zawodnikiem pojedynku.

Marcin Górczyński
PAP/EPA / Marta Perez

Katalończycy w tym sezonie przyzwyczaili kibiców do wysokich zwycięstw. Nie inaczej było w półfinale Pucharu Hiszpanii, w którym FC Barcelona zmierzyła się z Ademar Leon. Swoich kolegów do zwycięstwa poprowadził Kamil Syprzak.

Polski obrotowy dość łatwo dochodził do pozycji rzutowych i bramkarz rywali, Vladimir Cupara, pięć razy musiał wyciągać piłkę z siatki po próbach Syprzaka. Reprezentant kraju przyćmił tym samym pozostałych kołowych Dumy Katalonii, Cedrica Sorhaindo i Jesper Noddesbo, którzy zakończyli mecz bez zdobyczy bramkowej.

Ademar Leon dotrzymywał kroku jedynie do 10 minuty potyczki. Później na parkiecie istniał już tylko jeden zespół. Kirył Łazarow i Wael Jallouz bombardowali bramkę z drugiej linii, a zapał rywali gasił Danijel Sarić, który w całym pojedynku odbił 18 rzutów.

Wysokie prowadzenie do przerwy (20:12) nieco uśpiło czujność Barcelony. Wprawdzie trafiali Victor Tomas i Łazarow, ale Ademar otrząsnął się z okresu początkowej dominacji rywala i zmniejszył stratę do czterech bramek. Zabrakło jednak czasu, by bardziej zagrozić Dumie Katalonii i zespół Kamila Syprzaka w jutrzejszym finale zmierzy się z Helvetia Anaitasuna.