Korona Handball - Sambor: Kielczanki przypieczętowały trzecie miejsce

W meczu ostatniej kolejki I ligi kobiet Korona Handball Kielce wygrała z Samborem Tczew 34:27. Drużyna z województwa świętokrzyskiego zajęła ostatecznie trzecie miejsce w tabeli.

Michał Gałęzewski

Zdecydowanymi faworytkami tego spotkania były zawodniczki z Kielc, które nie tylko zajmowały wyższe miejsce w tabeli, ale również dysponowały dużo szerszym składem. Sambor Tczew zabrał do Kielc zaledwie dziewięć szczypiornistek.

Od początku zespół gości potrafił się jednak postawić. Gdy w 10. minucie trafiła Anna Meger, na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Później jednak, z biegiem czasu przewagę zaczęły wypracowywać sobie podopieczne Tomasza Popowicza, które w 17. minucie po trafieniu Kornelii Czubaj, prowadziły już 8:5.

Jeszcze w pierwszej połowie przewaga Korony Handball Kielce wzrosła do siedmiu bramek. W drużynie gospodyń równo punktowało kilka zawodniczek i zaskakiwały tczewianki z różnych pozycji. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 17:11.

Po zmianie stron trwał koncert kieleckiego zespołu. Skuteczne były Martyna Rozmus i Marta Rosińska, w końcu gdy trafiła Czubaj, w 43. minucie było już 27:14. Było jasne, że zespół z Kielc nie przegra tego spotkania.

W końcówce Sambor zdołał zmniejszyć rozmiary porażki. Dobrze grała zdobywczyni dziewięciu bramek - Justyna Domnik, ale o odrobieniu całej straty nie mogło być mowy. Mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 34:27.

- Cieszy fakt, że znów na parkiecie przy spokojnym prowadzeniu mogły grać młode zawodniczki. Doświadczenie, które nabierają w takich meczach na pewno zaprocentuje w przyszłości. Bardzo dobrze spisywały się nasze obie bramkarki - Gosia Hibner i Ola Januchta, dzięki czemu mogliśmy wyprowadzić dużo kontrataków - podsumował Tomasz Popowicz, trener kieleckiej drużyny.

Korona Handball Kielce - Sambor Tczew 34:27 (17:11)

Korona Handball: Hibner, Januchta - Czubaj 6, Rozmus 5, Więckowska 5, Mochocka 4, Rosińska 3, Zimnicka 2, Hajduk 2, Kędzior 1 oraz Gliwińska, Szkurłat.