Liga Mistrzyń: Thriller w finale, rozstrzygnęły karne! Ekipa Rasmussena sięgnęła po złoto!

W rozegranym w Budapeszcie spotkaniu finałowym Ligi Mistrzyń 2015/2016, prowadzony przez trenera Kima Rasmussena rumuński CSM Bukareszt po zaciętym boju pokonał Györi Audi ETO KC!

Tomasz Rosiński
PAP
W półfinałach LM CSM nie dał żadnych szans macedońskiemu Vardarowi Skopje, natomiast zawodniczki Györi po zaciętym meczu uporały się z broniącym tytułu Buducnostem Podgorica. Więcej szans na triumf dawano mistrzyniom Węgier, ale szczypiornistki z Rumunii chciały postawić swoim rywalkom trudne warunki gry, co im się udało.

Niedzielny pojedynek od samego początku zapowiadał się na bardzo wyrównany (3:3 w 10. minucie) i taki właśnie był od startu aż do samego końca. Heidi Loke i spółka starały się przyspieszać, ale ani myślały o odpuszczaniu podopieczne Kima Rasmussena, które w pierwszej połowie triumfowały 13:12.

Po zmianie stron trwała wymiana ciosów, a niesamowite zawody rozgrywała reprezentantka Szwecji Isabelle Gullden (17:17 w 45. minucie).

Ostatecznie wszystko miało się rozstrzygnąć na samym finiszu. Kiedy Györi Audi ETO KC zdobyło w 59 minucie i 39 sekundzie bramkę na 22:21, wydawało się, że to ten klub sięgnie po wygraną w Champions League już w regulaminowym czasie gry. Jednak ostatnie słowo należało do CSM-u, który na 4 sekundy przed końcem doprowadził do wyrównania (22:22), a zarazem do dogrywki, która także nie wyłoniła zwycięzcy.

Dopiero w rzutach karnych więcej zimnej krwi zachowała drużyna z Bukaresztu i to ona sięgnęła po złoto w Lidze Mistrzyń!