Francja: Paweł Podsiadło poprowadził Nimes do wygranej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  /
Newspix / /

Osiem bramek zdobył w środowym meczu 24. kolejki ligi francuskiej (LNH) Paweł Podsiadło. Polski rozgrywający był liderem USAM Nimes Gard w wygranym 37:26 meczu z Pays d'Aix UC.

Dzięki znakomitemu występowi Polaka USAM Nimes przerwało serię pięciu meczów bez wygranej. Poprzednio drużyna Podsiadły zwyciężyła w połowie marca z ostatnim w tabeli Tremblay-en-France HB, na przestrzeni dwóch kolejnych miesięcy zdobywając zaledwie dwa punkty.

W środowym starciu z Pays d'Aix UC Nimes od początku było stroną przeważającą. W 8. minucie USAM wygrywało już 4:1, siedem minut później powiększając przewagę do stanu 11:3. Taki start zawodów ustawił dalszy przebieg meczu.

Na przerwę gospodarze zeszli prowadząc 19:11, a w drugiej połowie spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ich dziewiąta w sezonie wygrana nie była zagrożona choćby przez chwilę.

{"id":"","title":""}

Paweł Podsiadło był liderem Nimes. Polak zdobył osiem bramek, sześć razy trafiając z gry (6/10) i wykorzystując dwa rzuty karne (2/2). Dobrze spisali się też obaj bramkarze USAM - Yassine Idrissi zanotował dziewięć interwencji (9/20 - 45 proc.), a Remi Desbonnet siedem (7/22 - 32 proc.).

Środowa wygrana nie poprawiła miejsca w tabeli ekipy z południa Francji, ale pozwoliła zrównać się liczbą punktów z zajmującą 9. miejsce drużyną Fenix Toulouse HB.

Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. Nimes ma jeszcze szansę awansować nawet i na 7. pozycję, do której traci teraz dwa punkty. O to może być jednak ciężko - rywalami drużyny Podsiadły w nadchodzących tygodniach będą aktualnie drugie i trzecie w tabeli Saint Raphael Var HB oraz HBC Nantes.

24. kolejka LNH:

USAM Nimes Gard - Pays d'Aix UC 37:26 (19:11) Najwięcej bramek: dla Nimes - Paweł Podsiadło 8, Julien Rebichon 6; dla Aix - Aymeric Minne 6, Karl Olivier Konan, Gabriel Loesch - po 4.