Hiszpania: FC Barcelona gromi, błysk Kamila Syprzaka

FC Barcelona nie zwalnia tempa. Katalończycy, którzy zapewnili już sobie mistrzostwo Hiszpanii, pewnie ograli 37:27 trzeci w tabeli Ademar Leon. Jednym z najlepszych graczy na parkiecie był Kamil Syprzak.

Marcin Górczyński
PAP/EPA / Marta Perez

Na Dumę Katalonii nie ma w tym sezonie mocnych. FC Barcelona jest absolutnym hegemonem na rodzimych parkietach, co udowodniła w starciu z trzecim w tabeli Ademar Leon. Wynik meczu rozstrzygnął się już po 20 minutach, kiedy na tablicy pojawił się rezultat 13:5.

Trener Xavier Pascual posłał Kamila Syprzaka w bój od pierwszej minuty. Polak kolejny raz w tym sezonie zaprezentował się ze świetnej strony i pięć razy wpisał się na listę strzelców. Zresztą zwycięstwo przyszło barcelończykom bardzo łatwo. Przewaga Dumy Katalonii sięgnęła w pewnym momencie 12 bramek.

Choć ostatnie minuty mistrzowie Hiszpanii rozegrali na zaciągniętym hamulcu ręcznym, to pozwolili rywalom tylko nieznacznie zmniejszyć stratę. Oprócz Polaka brylowali Kirył Łazarow i Eduardo Gurbindo, który od kilku tygodni prezentuje bardzo dobrą formę. Sporo dobrego wnieśli też bramkarze, Danijel Sarić i Gonzalo Perez de Vargas. Szczególnie pierwszy odebrał rywalom ochotę do gry, odbijając 8 z 19 rzutów.