Damian Krzysztofik odchodzi z PGE Stali Mielec. Zagra w Chrobrym Głogów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Hajduk
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk
zdjęcie autora artykułu

Damian Krzysztofik opuści po zakończeniu sezonu 2015/16 PGE Stal Mielec. 28-letni obrotowy przeniesie się do Chrobrego Głogów, gdzie zastąpi Łukasza Kandora.

Chrobry będzie czwartym klubem w karierze pochodzącego z Mielca kołowego. Krzysztofik to wychowanek Stali, z której najpierw trafił na wypożyczenie do pierwszoligowego wówczas Czuwaju Przemyśl, a następnie w 2013 roku podpisał kontrakt z mistrzem Słowacji, Tatranem Preszów. Do Mielca powrócił rok później.

W Głogowie Krzysztofik zastąpi Łukasza Kandorę, który spędził w dolnośląskim klubie ostatnie dwa lata.

- Podjąłem taką decyzję i opuszczam Mielec po raz drugi. Nie mówię jednak, że tu nie wrócę. Mam nadzieję, że piłka ręczna odbuduje się w tym mieście - mówi kołowy.

ZOBACZ WIDEO Zygfryd Kuchta: oczekujemy medalu piłkarzy ręcznych w Rio (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Krzysztofik w trakcie tego sezonu kilkukrotnie łączony był z różnymi klubami PGNiG Superligi. Jesienią o zatrudnienie zawodnika zabiegał KPR RC Legionowo, później w kuluarach mówiono o transferze do Głogowa lub Kwidzyna.

Weekendowe mecze turnieju Final4 PGNiG Pucharu Polski będą jego ostatnimi spotkaniami w barwach Stali. - Chcę się wywiązać z kontraktu w stu procentach. Na pewno nie będę odpuszczał, nie zamieniam się oszczędzać - dodaje. W półfinale turnieju mielecka drużyna zagra z obrońcą trofeum, Vive Tauronem Kielce.

Źródło artykułu: