Anita Unijat zostaje w Enerdze AZS. Co z Edwardem Jankowskim?

Energa AZS Koszalin buduje skład na nowy sezon rozgrywkowy. Niewykluczone są też zmiany w sztabie szkoleniowym. Ważny kontrakt ma Anita Unijat. Wygasa natomiast umowa Edwardowi Jankowskiemu.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Wciąż trwają rozmowy transferowe w Enerdze AZS Koszalin. Jak zapowiedział wiceprezes Roman Granosik, klub z zachodniopomorskiego chce pozyskać przynajmniej dwie nowe szczypiornistki. - Dopinamy ostatnie szczegóły kontraktów. Prowadzimy negocjacje z zawodniczkami grającymi na pozycjach skrzydłowej oraz rozgrywającej - mówił na naszych łamach sternik AZS-u.

Jak się jednak okazuje, szersze zmiany może czekać sztab szkoleniowy Akademiczek z Koszalina. - Ważny kontrakt na kolejny sezon ma trenerka Anita Unijat. Natomiast z końcem maja wygasa umowa z trenerem Edwardem Jankowskim. Nie podjęto jeszcze decyzji o jej przedłużeniu. Będziemy informowali, jak tylko zapadną decyzje w tej sprawie - poinformował działacz klubu.

Przypomnijmy, że Jankowski przyszedł do zespołu w grudniu 2014 roku, kiedy z drużyną pożegnał się Reidar Moistad. Przed sezonem 2015/2016 pierwszy trener "oddał" prowadzenie zespołu właśnie Unijat. - Uznałem, że jest to dobry czas, by dać szansę Anicie Unijat. Myślę, że jest gotowa, by przejąć dowodzenie - mówił we wrześniu poprzedniego roku doświadczony szkoleniowiec. Dalej będzie pomagał w pracy swojej młodszej koleżance?

ZOBACZ WIDEO Piotr Masłowski: łatwiej byłoby gdybyśmy byli w trudniejszej grupie (źródło TVP)
Edward Janowski powinien, Twoim zdaniem, pozostać w Enerdze AZS Koszalin na kolejny sezon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×