Zmiany w Mieszkowie Brześć. Prodanović i Ostrouszko nowymi graczami

Skrzydłowy Rajko Prodanović oraz rozgrywający Władisław Ostrouszko zostali nowymi zawodnikami mistrza Białorusi, Mieszkowa Brześć. Uczestnika Ligi Mistrzów opuszcza z kolei Maksym Baranow.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Mieszkow Brześć WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Mieszkow Brześć

Baranow spędził w ekipie z Brześcia sześć lat, w trakcie których wystąpił w 231 meczach i rzucił 680 bramek. Prawoskrzydłowy nie otrzymał od klubu oferty nowego kontraktu i obecnie szuka drużyny. Jego miejsce zajmie sprowadzony z MOL-Pick Szeged Rajko Prodanović.

30-latek to były reprezentant Serbii, z którą wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy w 2012 roku. Z Mieszkowem Prodanović związał się roczną umową. W przeszłości występował m.in. w Vardarze Skopje czy Rhein-Neckar Löwen.

Również roczny kontrakt otrzymał w klubie lewy rozgrywający Władisław Ostrouszko. Reprezentant Ukrainy do Brześcia przeniesie się z Bliskiego Wschodu, gdzie spędził ostatnie pół roku. Sezon 2015/16 Ostrouszko rozpoczął w HCM Minaurze Baia Mare, ale szybko opuścił ówczesnego mistrza Rumunii po tym, jak klub wpadł w finansowe tarapaty.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Tkaczyk: Polaków stać na medal olimpijski (źródło TVP)

Nowe umowy w Mieszkowie otrzymali chorwacki skrzydłowy Ljubo Vukić oraz białoruski rozgrywający Dmitrij Kamyszyk. Do drużyny z wypożyczenia do SKA Mińsk powróci też utalentowany lewoskrzydłowy Andrej Jurynok. Sezon 2016/17 w Csurgói KK spędzi natomiast Oleg Astraszapkin.

Mieszkow to aktualny mistrz Białorusi. W sezonie 2015/16 ekipa prowadzona przez Siergieja Bebeszkę dotarła do fazy TOP 16 Ligi Mistrzów, gdzie uległa Vive Tauronowi Kielce.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×