Serbski obrotowy Vardaru trafi do Polski? Vive i Wisła zainteresowane

Mijajlo Marsenić, 23-letni serbski obrotowy, ma według macedońskich mediów przenieść się do jednego z polskich klubów. Kołowym Vardaru Skopje są ponoć zainteresowane Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Mijajlo Marsenić WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: Mijajlo Marsenić

O odejściu Marsenicia z Vardaru macedońskie media mówią już od kilku tygodni. Serb w rozmowach z krajowymi dziennikarzami narzekał, że trener Raul Gonzalez nie daje mu zbyt dużo okazji do gry. Z tego powody 23-latek chce zmienić klub.

Największy sportowy portal w Macedonii, ekipa.mk, powołuje się na serbskie media  i informuje, że Marsenić ma przenieść się do Polski. Pozyskaniem kołowego są ponoć zainteresowane Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock.

Nie wiadomo jednak, czy do ewentualnego transferu Marsenicia do jednego z polskich klubów doszłoby już teraz. Umowa Serba z Vardarem wygasa dopiero w 2018 roku, a mało prawdopodobne jest, by właściciel macedońskiej drużyny, Siergiej Samsonenko, puścił go wcześniej za darmo.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. "Na Szwajcarię jesteśmy gotowi, jak na nikogo innego" (źródło: TVP)

Marsenić do Vardaru trafił przed startem sezonu 2015/16 z Partizana Belgrad. Serb to wychowanek czarnogórskiego RK Berane. Później grał dla Partizana i Metalurga Skopje, w którym spędził kilka miesięcy w rozgrywkach 2014/15. Ma doskonałe warunki fizyczne - mierzy 203 cm wzrostu i waży 110 kg.

23-latek jest też podstawowym kołowym reprezentacji Serbii. Z Orłami wystąpił w styczniu tego roku na EHF Euro 2016 w Polsce. Dla seniorskiej kadry rozegrał ponad 40 meczów, rzucił w nich blisko 60 bramek.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×