Metraco Zagłębie Lubin już trenuje

Po urlopowej przerwie do treningów powróciły szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej chcą ponownie włączyć się do walki o medale.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / Metraco Zagłębie Lubin

Lubińska drużyna pierwszy trening odbyła w piątek, 15 lipca. - Spotkaliśmy się po dłuższej przerwie, ale dziewczyny są po indywidualnych programach treningowych. Te zajęcia są takim wprowadzeniem do pracy w zespole. Na początku będzie więcej zajęć, które będą doskonalić nasze cechy motoryczne - wyjaśnia Karkut.

Na premierowym treningu pojawiły się niemal wszystkie zawodniczki. Zabrakło jedynie Pauliny Piechnik, która wraca do zespołu po kontuzji oraz Juliany Malty, która wraz z reprezentacją Brazylii przygotowuje się do igrzysk w Rio.

Po raz pierwszy z zespołem trenowało natomiast pięć sprowadzonych do klubu zawodniczek - Małgorzata Buklarewicz, Małgorzata Mączka, Małgorzata Trawczyńska, Zuzanna Ważna oraz Monika Maliczkiewicz, która powraca do zespołu po rocznym pobycie we Francji.

- To nowy zespół. Trochę mieszanki rutyny z młodością, ze wskazaniem na młodość. Wszyscy do tego, co robimy, podchodzimy z wielkim optymizmem - dodaje Karkut.

ZOBACZ WIDEO Piotr Gruszka: nie zostało wiele czasu na poprawę (źródło TVP)

Po dwóch nieudanych sezonach, Miedziowe w rozgrywkach 2016/17 chcą wrócić do ligowej czołówki. - Jak zawsze stawiamy przed sobą bardzo wysokie cele. Dwa ostatnie sezony nam nie wyszły, ale nie poddajemy się i wracamy do gry. Od początku musimy zbierać punkty i każdy mecz traktować, jak mecz o mistrzostwo - mówi Karkut.

Szczypiornistki Metraco Zagłębia trenować będą dwa lub trzy razy dziennie. Zajęcia będą bardzo zróżnicowane - od treningów w terenie i słowni, poprzez basen i halę, na boiskach piaszczystych kończąc. Tym razem zespół nie wyjedzie na obóz przygotowawczy, a do nowego sezonu przygotowywać się będą na własnych obiektach w Lubinie.

W dniach 13-14 sierpnia Miedziowe wezmą udział w międzynarodowym turnieju Baltica Summer Cup w Szczecinie. Tydzień później lubinianki będą gospodyniami Międzynarodowego Memoriału im. Henryka Kruglińskiego. Sezon ligowy zespół rozpocznie w pierwszy weekend września. Na inaugurację zagra z Vistalem Gdynia.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×