Turniej w Gdańsku: Wysoka wygrana Białorusinek, wyrównane starcie gdańsko-koszalińskie

W piątek w Gdańsku odbyły się dwa pierwsze mecze turnieju międzynarodowego. Na inaugurację wysoko wygrał HC Gomel. Później dopiero w końcówce Energa AZS wygrała z AZS-em Łączpol AWFiS.

Michał Gałęzewski

W meczu drużyn z Kościerzyny i białoruskiego Gomla zespół ze wschodu pokazał się z bardzo dobrej strony. Już w pierwszej połowie wyszedł na sześciobramkową przewagę, a po zmianie stron konsekwentnie powiększał swoją przewagę. Siedem bramek dla Białorusinek rzuciła Wiktorija Szamanowskaja.

UKS PCM Kościerzyna - HC Gomel 16:30 (8:14)

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Piwowarczyk 2, Wójcik 2, Białek 2, Ziółkowska 2, Sus 2, Belter 2, Mokrzka 1, Bunikowska 1, Konofał 1, Jakubowska 1 oraz Żukowska, Krajewska, Neitsch, Rogożeńska.
Karne: 2/4.
Kary: 14 min.

HC: Kumpel, Slauta - Szamanowskaja 7, Artamonowa 5, Achramenk 5, Ganiczkina 4, Golubiewa 3, Dronawa 3, Hrom 1, Cyrybka 1, Winakurowa 1 oraz Platanowicz, Misaczenka, Borduk, Riedka.
Karne: 8 min.
Kary: 4/6.

Kary: UKS PCM - 14 min. (Piwowarczyk 4 min., Żukowska 2 min., Jakubowska 2 min., Konofał 2 min., Belter 2 min., Mokrzka 2 min.), HC - 8 min. (Achramenk 2 min., Misaczenka 2 min., Ganiczkina 2 min., Platanowicz 2 min.)

Drugie spotkanie było dużo ciekawsze. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk po 14. minutach gry, gdy trafiła Paulina Masna prowadził już 10:4. Sześciobramkowa przewaga gospodyń, które grały w 19-osobowym składzie z mającą dołączyć do zespołu Rumunką Roxaną Cirjan utrzymywała się do 23. minuty. W tym momencie Energa AZS rzuciła siedem bramek z rzędu.

W drugiej połowie obie drużyny grały bardzo równo. Jeszcze w ostatniej minucie był remis, ale bramkę z karnego na miarę zwycięstwa rzuciła Katarzyna Kołodziejska i Energa AZS zwyciężyła 23:22.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Energa AZS Koszalin 22:23 (12:10)

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kajumowa, Bielak - Pasternak 4, Górna 4, Siódmiak 3, Masna 3, Gędłek 2, Cirjan 2, Skonieczna 2, Karwecka 1, Lalewicz 1 oraz Stachowska, Mazurek, Hartman, Żukowska, Ciura, Radzikowska, Świerczek.