Szczypiorno Cup: Remis Orlen Wisły z niemieckim drugoligowcem. Decydowały rzuty karne

Orlen Wisła Płock sięgnęła po triumf w Szczypiorno Cup, ale nie przyszło jej to łatwo. Nafciarze długo gonili zespół z 2. Bundesligi. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, a turniej rozstrzygnęły rzuty karne.

Miłosz Marek
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Zespół z Niemiec okazał się największym zaskoczeniem podczas Szczypiorno Cup. O ile zwycięstwa nad Ostrovią można było się spodziewać tak wygrana nad Azotami Puławy była już zaskoczeniem. Gracze z Hamm chcieli pójść krok dalej i sprawić niespodziankę także w finale turnieju.

Wisła miała spore problemy ze skutecznym wykańczaniem swoich akcji w ofensywie. Niemcy skwapliwie z tego korzystali, wyprowadzając kontrataki, które pogrążyły rywali w dwóch poprzednich dniach. Do przerwy wicemistrzowie kraju przegrywali 11:14.

Po zmianie stron między słupkami płockiej bramki pojawił się Rodrigo Corrales i zatrzymał rywala. Pościg Wiślaków trwał aż do 46. minuty. Wówczas Lovro Mihić wykorzystał kontrę i doprowadził do remisu. Niemcy swojej szansy chcieli szukać wprowadzając dodatkowego gracza zamiast bramkarza. O ile w pierwszej połowie z reguły kończyło się to powodzeniem, tak w drugiej części płocczanie kilka razy trafili do pustej bramki.

Gdy wydawało się, że podopieczni Piotra Przybeckiego mają już wszystko pod kontrolą, gracze ASV rzucili się do pościgu. Wisła prowadziła różnicą trzech bramek. Jeszcze 50 sekund przed końcem miała piłkę, a o przerwę poprosił trener. Jego podopieczni bardzo źle rozegrali decydującą akcję. Stracili piłkę, a w konsekwencji bramkę. Mecz zakończył się remisem, ale prawdziwe emocje

O zwycięstwie w turnieju zadecydował konkurs rzutów karnych. Po pięciu seriach nadal nie było rozstrzygnięcia. Dopiero w szóstej kolejce najpierw jeden z graczy Niemców trafił w poprzeczkę, a jego nieszczęście wykorzystał Tiago Rocha.

Orlen Wisła Płock - ASV Hamm-Westfalen 32:31 (11:14, 27:27)

Wisła: Wichary, Corrales, Morawski - Rocha 7, Mihić 6, Ghionea 5, Żytnikow 4, Tarabochia 3, Duarte 2, Racotea 2, Ivić 2, Pusica 1, Kwiatkowski, Gębala M.

MVP turnieju: Dmitrij Żytnikow (Orlen Wisła Płock)
Najlepszy bramkarz: Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock)
Najlepszy strzelec: Joshua Ritterbach (ASV Hamm-Westfalen)