KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Oficjalnie: MKS Poznań nie zagra w pierwszej lidze

Smutny dzień dla wszystkich sympatyków MKS-u Poznań. Zarząd klubu postanowił wycofać drużynę seniorów z rozgrywek pierwszej ligi piłki ręcznej. Tym samym poznaniacy nie przystąpią do sezonu 2016/17.

Hubert Gliński
Hubert Gliński

Problemy finansowe klubu okazały się nie do przeskoczenia dla zarządu, który we wtorek podjął ostateczną decyzję  o wycofaniu seniorów z rozgrywek.

Poniżej prezentujemy Państwu pełne oświadczenie, jakie ukazało się na łamach oficjalnej strony internetowej MKS Poznań.

W dniu 9 sierpnia Zarząd Klubu MKS Poznań postanowił wycofać zespół MKS Poznań z rozgrywek 1 ligi piłki ręcznej. Głównym powodem tej decyzji jest zbyt mały budżet, który nie pozwoli podnieść poziomu sportowego naszej drużyny oraz sprostać celom postawionym przed nami przez Urząd Miasta Poznania, czyli zbudowanie silnej drużyny, która zakończy sezon na czołowych miejscach 1 ligi.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami przez blisko 7 lat budowali ten zespół, dla których MKS to coś więcej niż drużyna piłki ręcznej. Chylimy czoła przed wszystkimi, dla których MKS to drugi dom, którzy tworzyli pozytywny klimat wokół zespołu, którzy wprowadzali do niego zdrowe zasady i nie bali się ciężkiej, systematycznej pracy.

Dziękujemy, że wspólnie z nami przeżywaliście piękne chwile awansu, że potrafiliście docenić nasz wysiłek na boisku jak i poza nim, że nie odwracaliście się od nas w trudnych chwilach.
Dziękujemy zawodnikom, trenerom, lekarzom, fizjoterapeutom, sztabowi organizacyjnemu bo bez ich wielkiego zaangażowania na pewno nie bylibyśmy w stanie osiągnąć w tak krótkim okresie tak wiele.

Wielkie uznania kierujemy pod adresem wszystkich darczyńców, bez pomocy których start w rozgrywkach na tak wysokim poziomie jak 1 liga byłby niemożliwy.
Dzisiaj kończymy przygodę z 1 ligą. Od tej chwili całą swoją uwagę skupimy na pracy z młodzieżą, która w ostatnim okresie odnosi sporo sukcesów. Żegnamy się z podniesioną głową i poczuciem, że to co robiliśmy miało sens i przyniosło oczekiwane przez nas efekty.

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd Klubu MKS Poznań

ZOBACZ WIDEO Piotr Myszka: w Rio czuję się jak na wakacjach (źródło TVP)
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
mks.poznan.pl
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×