BSC: Podopieczne Leszka Krowickiego rozbiły Białorusinki

Nadspodziewanie jednostronne okazało się być drugie widowisko w Baltica Summer Cup w Szczecinie, w którym VfL Oldenburg, prowadzony przez Leszka Krowickiego, zmierzył się z BNTU-BelAZ Mińsk. Niemki rozbiły swoje rywalki aż 37:26.

Krzysztof Kempski
Materiały prasowe / VfL Oldenburg

Drugie spotkanie w tegorocznym Baltica Summer Cup przyniosło dość szybkie rozstrzygnięcie. Zawody zdominowały prowadzone przez trenera reprezentacji polskich szczypiornistek Leszka Krowickiego Niemki z VfL Oldenburg i to one zasiadły na fotelu lidera szczecińskiej imprezy po dwóch pierwszych meczach.

Białorusinki zaczęły mecz od dość prostych błędów. Szczególnie widoczne to było w formacji ofensywnej. Swoje pierwsze trafienie zaliczyła dopiero po celnie wykonanym rzucie karnym Anastazja Mazgo. Bardzo szybko rywalizacja się wyrównała. Po 11. minutach widowiska było bowiem 6:5. Dobrze prezentowały się obie bramkarki: Julia Renner u Niemek oraz Julia Szut wśród Białorusinek. Trzeba jednak oddać fakt, że rzuty rywalek nie były zbyt wymagające.

Od początku drugiego kwadransa spotkania zarysowała się przewaga zawodniczek Leszka Krowickiego. Celnością popisywała się chociażby Inger Smits. Efekt: 11:7 dla VfL. Wynik mógł budzić zaskoczenie, gdyż to BNTU jest zespołem bardziej doświadczonym i utytułowanym. W 22. minucie po rzucie z prawego skrzydła Kiry Sznak było już nawet 15:9. Ostatecznie na przerwę Niemki zeszły przy bardzo wysokim prowadzeniu 19:12.

Po zmianie stron wciąż dystans utrzymywały nasze zachodnie sąsiadki. Ich rywalki nie grały dobrego handballu. Często były blokowane. Jeśli już piłka zmierzała w światło bramki, piłkę odbijała się od niemieckiej golkiperki. W 40. minucie było 24:17. Trener BNTU często strofował swoje zawodniczki, ale nie przynosiło to rezultatów. Ostatecznie VfL rozbił przeciwnika aż 37:26 będąc lepszymi pod każdym względem.

W sobotę czekają nas jeszcze dwa pojedynki. O godzinie 16.00 wybiegnie Metraco Zagłębie, które będzie podejmować BNTU-BelAZ, a o 18.00 Pogoń Baltica zagra z VfL.

VfL Oldenburg - BNTU-BelAZ Mińsk 37:26 (19:12)

VfL: Renner, Kohorst - Schnack 2, Russler 1, Birke 9, Thomas, Muller 4/2, Smits 6, Behrend 2, Geschke, Kaiser 2, Hartstock 1, Jongenelen 4, Mala 6.