W Polsce kleju nie używają tylko młodzi adepci piłki ręcznej - dzięki temu doskonalą technikę, a szczypiorniak może być nauczany na lekcjach wychowania fizycznego, ponieważ nie brudzi się parkiet. Zanim wprowadzono taki przepis dużo szkół brak nauki tej dyscypliny sportu tłumaczyło właśnie uszkodzeniami boiska. Klej jest używany przez zawodników w celu lepszej kontroli nad piłką.
[tag=15276]
Hassan Moustafa[/tag], prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej, zapowiedział w rozmowie ze Stuttgarter Zeitung, że z powodów zdrowotnych już w ciągu najbliższego roku zostanie wyeliminowanie używania kleju. Według niego ten produkt chemiczny jest niebezpieczny dla zdrowia i powoduje duże zanieczyszczenia w salach gimnastycznych. - Myślę, że w ciągu roku jesteśmy w stanie całkowicie zakazać używania kleju - powiedział szef IHF-u.
Federacja już zleciła opracowanie specjalnej piłki, której będzie można używać bez wykorzystania tego produktu. - Dotychczas przeznaczono na to prawie milion euro, prace zaawansowane są w osiemdziesięciu procentach - dodał Moustafa.
Zasady miałyby być wprowadzone na wszystkich poziomach rozgrywek. To kolejna zmiana, jaką chce wprowadzić IHF. Od 1 lipca weszły bowiem w życie przepisy, według których, między innymi, sędziowie mogą ukarać zawodnika niebieską kartką, a po zasygnalizowaniu gry pasywnej drużyna może wymienić tylko sześć podań.
ZOBACZ WIDEO Zofia Klepacka: Szkoda mi Piotra Myszki. Należał mu się medal... (źródło TVP)
{"id":"","title":""}