Sparingowo: podwójne zwycięstwo Olimpii-Beskid Nowy Sącz

Przygotowujące się do nowego sezonu szczypiornistki Olimpii-Beskid rozegrały dwa sparingi z SPR-em Olkusz. Oba zakończyły się ich zwycięstwem.

Marcin Rogowski

PIERWSZY MECZ

Początek spotkania to gra gol za gol. Dopiero po pięciu minutach do głosu doszły przyjezdne, którym udało się wypracować dwie bramki przewagi (wynik 3:5). Jednak podopieczne Lucyny Zygmunt bardzo szybko wzięły się do odrabiania strat, dzięki czemu po kwadransie i bramce Tamary Smbatian prowadziły, 8:6. Tę przewagę udało im się utrzymać do gwizdka oznajmiającego koniec pierwszej części (wynik 16:14).

Druga połowa to istny rollercoaster na tablicy wyników. Szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Osiem minut przed końcem zawodniczki z Nowego Sącza miały pięciobramkową przewagę. Wydawało się, że ich wygrana jest już pewna. Nic bardziej mylnego, bowiem olkuszanki zdołały doprowadzić do remisu. Niestety, dla nich, w ostatniej akcji meczu do bramki trafiła Gabriela Szabo i mecz zakończył się wynikiem 30:29.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SPR Olkusz 30:29 (16:14)

Olimpia-Beskid: Sach, Szczurek - Choromańska 1, Pożoga 4, Płachta 1, Leśniak, 4, Janik 1, Dzidek, Luberecka 2, Smbatian 6, Nosal, Rosińska 5, Szabo 6, Luberda.

SPR: Knapik 1, Peltic - Wójcicka 1, Postołek 1, Nowak 3, Masiuda 7, Basiak 5, Latała, Zub, Wcześniak 9, Leńczuk 1, Kolonko 1, Nawara.

Sędziowała: Iwona Ruchała (Nowy Sącz).