Olimpia - Moto-Jelcz. W Piekarach Śląskich lepsi gospodarze

Moto-Jelcz Oława zerwał się do walki w ostatnich minutach spotkania z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie, ale nie odebrał rywalom pewnego zwycięstwa. Gospodarze dopisali do swojego dorobku dwa oczka po triumfie 32:27.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska

Zespół z Piekar Śląskich na inaugurację dał kibicom powód do optymizmu na dalszą cześć rozgrywek. Nawet przez moment zwycięstwo gospodarzy nie było zagrożone. LKPR Moto-Jelcz Oława, wzmocniony kilkoma graczami z doświadczeniem w Superlidze, dopiero w ostatnich minutach zaczął przeważać.

Spotkanie było już wówczas rozstrzygnięte i seria trafień Grzegorza Rutkowskiego tylko nieznacznie poprawiła wynik. Olimpię MEDEX Piekary Śląskie do sukcesu poprowadzili Maciej Chromy i Michał Rosół, obaj z siedmioma bramkami na koncie.