Turniej kwal. do Ligi Mistrzyń: kompromitacja mistrza Polski! MKS Selgros Lublin nie zagra o fazę grupową LM

W spotkaniu półfinałowym turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń 2016/2017, mistrz Polski - MKS Selgros Lublin, po zaciętym boju przegrał 27:28 z Indeco Conversano i nie zagra w finale o fazę grupową LM.

Tomasz Rosiński

Zdecydowanymi faworytkami sobotniego meczu były lublinianki, które występowały w fazie grupowej trzech ostatnich edycji LM. Jednak Indeco dość niespodziewanie postawiło polskiej ekipie trudne warunki gry.

Sam początek pojedynku był wyrównany (3:3), ale z czasem coraz lepiej zaczęły sobie radzić szczypiornistki z Conversano, które objęły prowadzenie 6:3 w 12. minucie konfrontacji.

Podopieczne Sabina Włodek myliły się w ataku na potęgę, w przeciwieństwie do Laury Rotondo i jej klubowych koleżanek, które dodatkowo agresywnie poczynały sobie w defensywie (4:9 w 18. minucie).

Dopiero przerwa na żądanie Włodek wpłynęła pozytywnie na lubelską drużynę, która przebudziła się z letargu i rozpoczęła odrabianie strat. Ostatecznie zawodniczki Indeco Conversano wygrały pierwszą połowę różnicą tylko dwóch trafień - 14:12.

Po zmianie stron MKS za sprawą Alesji Migdaliowej doprowadził w 33. minucie do remisu 14:14 i od tej pory mistrzynie Polski próbowały przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.

Tego dnia niezbyt dobrze radziła sobie Marta Gęga, a ciężar gry na swoje barki starała się brać Kamila Skrzyniarz. Jednakże Indeco nie zamierzało odpuszczać i potrafiło dotrzymywać kroku wyżej notowanemu rywalowi, co zapowiadało emocjonującą końcówkę starcia w Lublanie (21:21).

W końcowym rozrachunku więcej zimnej krwi zachował Indeco Conversano, który pokonał MKS Selgros Lublin 28:27 i w niedzielnym finale zagra ze słoweńskim klubem RK Krim Mercator Ljubljana. Mistrz Polski w spotkaniu o 3. miejsce zmierzy się z Iuventą Michalovce ze Słowacji.