Turniej kwal. do Ligi Mistrzyń: RK Krim Mercator Ljubljana zagra w finale

W 1. spotkaniu półfinałowym podczas turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń, słoweński RK Krim Mercator Ljubljana pokonał słowacką Iuventę Michalovce i zagra w niedzielnym finale o awans do fazy grupowej LM.

Tomasz Rosiński
Piłka ręczna / Piłka ręczna

Będący gospodarzem imprezy RK Krim był faworytem sobotniej konfrontacji i od początku rywalizacji starał się narzucić swój styl gry i w 10. minucie objął prowadzenie 5:2. Mirjeta Bajramoska oraz spółka starały się kontrolować boiskowe wydarzenia i ostatecznie triumfowały w pierwszej połowie 14:10.

Po zmianie stron ekipa ze Słowenii jeszcze bardziej podkręciła tempo i w 35. minucie wypracowała sobie siedem bramek przewagi (17:10). Mistrzynie Słowacji już do końca nie były w stanie odwrócić losów tej potyczki i w końcowym rozrachunku poległy 22:28.

W finale rywalem słoweńskiej drużyny będzie włoski klub Indeco Conversano, który pokonał MKS Selgros Lublin 28:27.