Gazprom Liga SEHA: strzelecki festiwal Vardaru Skopje w Celje

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE /
Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE /

W spotkaniu 7. kolejki (awansem) Gazprom Ligi SEHA, macedoński Vardar Skopje pokonał na wyjeździe słoweńską ekipę Celje Pivovarna Lasko 40:29.

Sobotnie starcie w Celje było pojedynkiem będącego liderem rozgrywek Vardaru z drugim zespołem w tabeli - Pivovarna Lasko. Sam start konfrontacji był wyrównany, a obydwie drużyny badały swoje możliwości (6:6 w 10. minucie).

Dopiero z czasem zaczęła się zarysowywać przewaga gości, którym sygnał do ataku dał znakomicie dysponowany tego dnia Timur Dibirow i to on w 20. minucie meczu wyprowadził swój zespół na prowadzenie 12:8. Swoje trzy grosze dorzucił również Luka Cindrić i szczypiorniści ze Skopje zeszli do szatni wygrywając 20:13.

Po zmianie stron słoweński klub do walki starali się poderwać Luka Zvizej oraz Ziga Mlakar, ale Alex Dujszebajew i spółka nie dali się zaskoczyć (19:27).

Celje, próbując postawić się wyżej notowanemu Vardarowi, mocno się odkryło, co było wodą na młyn dla zawodników z Macedonii, którzy raz za razem wykorzystywali swoje kontrataki. Ostatecznie przyjezdni triumfowali 40:29.

Gazprom Liga SEHA, 7. kolejka (awansem):

Celje Pivovarna Lasko - Vardar Skopje 29:40 (13:20) Najwięcej bramek: dla Celje Pivovarna Lasko - Luka Zvizej 8, Ziga Mlakar 7, Blaz Janc i David Razgor - po 4; dla Vardaru Skopje - Timur Dibirow 8, Rogerio Moraes Fereirra 6, Vuko Borozan 5, [...], Ivan Cupić 1.