Stal - Meble Wójcik. Mecz walki i niedokładności. Beniaminek przegrał w Mielcu

SPR Stal Mielec odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. W piątkowym spotkaniu inaugurującym 3. kolejkę PGNiG Superligi mężczyzn zawodnicy Łukasza Rybaka pokonali we własnej hali Meble Wójcik Elbląg 21:18 (10:6).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / SPR Stal Mielec / Damian Małek

Mielecka drużyna premierowe punkty w rozgrywkach zdobyła po porażkach z MMTS-em Kwidzyn i Orlen Wisłą Płock. Z drugim z tych klubów "Czeczeńcy" przegrali w środę aż 18:37. W piątek sami pozwolili rywalom rzucić tylko 18 bramek. Bohaterem zespołu był Krzysztof Lipka.

Doświadczony bramkarz rozegrał niezłe zawody i był jednym z nielicznych dobrze dysponowanych zawodników na parkiecie. Obie drużyny włożyły w starcie sporo sił i walki, ale ich poczynaniom towarzyszyła duża liczba prostych strat, błędów i przestrzelonych rzutów. Goście, dla przykładu, wykorzystali tylko dwa z sześciu karnych.

Stal prowadziła niemal przez całą pierwszą połowę, choć gracze Rybaka długo nie potrafili zbudować zaliczki solidniejszej niż dwa-trzy gole. Na ich szczęście problemy mieli też rywale.  "Meblarze" przez osiemnaście minut rzucili raptem cztery bramki, a trzy z nich były autorstwa Mikołaja Kupca. Po przerwie to właśnie ten zawodnik poderwał zespół do odrabiania strat.

Tuż po zmianie stron gospodarze wygrywali jednak 11:6 i wydawali się kontrolować losy spotkania. Meble ruszyły w końcu w pogoń, korzystając na 10-minutowym impasie strzeleckim rywali i dobrej grze Bartosza Dudka. W efekcie w 42. minucie był remis 12:12. Mecz mógł zacząć się na nowo, lecz goście na nowo zaczęli gubić piłkę, a Stal z czasem przebudziła się z letargu.

Gospodarze w ciągu kilku akcji odskoczyli rywalom na prowadzenie 15:12 (49. min.)i do końca spotkania kontrolowali już wynik. W rolę egzekutora wcielił się Wiktor Kawka, dobrą zmianę do obrony dał Dariusz Kubisztal, a pewnie rzuty karne wykonywał Michał Chodara. Goście odpowiadali bramkami Kupca i Marcina Szopy, ale ostatecznie z Mielca wyjechać musieli z trzecią porażką w rozgrywkach.

SPR Stal Mielec - Meble Wójcik Elbląg 21:18 (10:6)

Stal: Barnaś, Lipka, Łukawski - Wilk, Krępa 3, Janyst 1, Wypych 1, Kłoda, Kubisztal 1, Kirilenko 2, Dementiew 2, Basiak 1, Kawka 5, Krygowski, Chodara 5 (4/4), Krupa