Liga francuska: Nantes wygrało na trudnym terenie w Creteil

W ostatnim spotkaniu 1. kolejki ligi francuskiej (Lidl Starligue) piłkarzy ręcznych HCB Nantes wygrało na wyjeździe z US Creteil HB 32:26 (17:13). Trzecią drużynę poprzedniego sezonu do wygranej poprowadzili David Balaguer i Arnaud Siffert.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo

Nantes ma sposób na Creteil i w niedzielę wygrało z podparyskim zespołem po raz dziewiąty z rzędu. USC ostatni raz świętowało triumf nad HBC ponad sześć lat temu, w sezonie 2009/10. Od tego czasu w 10 meczach zdobyło jeden punkt.

W niedzielę zespół Muhameda Toromanovicia tylko przez premierowy kwadrans prowadził wyrównaną walkę z rywalami. W 14. minucie Creteil prowadziło nawet 7:5, ale końcówka pierwszej połowy należała do gości, którzy jeszcze przed przerwą wypracowali sobie cztery trafienia zaliczki (17:13).

Najlepszymi zawodnikami spotkania byli wspomniani już Balaguer i Siffert. Pierwszy z nich zdobył siedem bramek w dziewięciu rzutach, a drugi, sprowadzony przed startem sezonu z Montpellier, zanotował natomiast 15 interwencji, co dało mu blisko 37-procentową skuteczność.

Po wygranej w Creteil Nantes jest drugie w tabeli. W przyszłym tygodniu HBC zagra z liderem, Chambery Savoie HB. Piąte USAM Nimes Gard Pawła Podsiadły zmierzy się z kolei beniaminkiem, Saran Loiret HB.