Liga Mistrzów: SG Flensburg-Handewitt zatrzymał Telekom Veszprém!

W spotkaniu 1. kolejki grupy A Ligi Mistrzów 2016/2017, niemiecki zespół SG Flensburg-Handewitt dość niespodziewanie wywalczył punkt w starciu ze srebrnym medalistą z poprzedniego sezonu, węgierskim Telekomem Veszprém (24:24).

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Ekipa z Flensburga przystępowała do sobotniego spotkania w bardzo dobrych humorach i chciała przedłużyć passę swoich kolejnych zwycięstw do piętnastu. Jednak faworytem tego pojedynku wydawała się być drużyna z Veszprém, którą przed sezonem wzmocnili między innymi Dragan Gajić, Marko Kopljar, Gabor Ancsin i Blaz Blagotinsek.

Sam początek rywalizacji w hali FLENS-Arena należał do gospodarzy, wśród których udanie poczynał sobie Holger Glandorf, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 3:1 w 9. minucie konfrontacji.

Z czasem przebudzili się mistrzowie Węgier, którzy zaczęli agresywniej grać w obronie, zaś w ofensywie trudny do zatrzymania był Momir Ilić (6:6). Laszlo Nagy i spółka wyższy bieg włączyli dopiero około 25. minuty potyczki, dzięki czemu tuż przed przerwą wypracowali sobie trzy trafienia przewagi (10:13).

Po zmianie stron szczypiorniści Telekomu nie zamierzali spuszczać z tonu i w 34. minucie po bramce rzuconej przez Gaspera Marguca wygrywali 16:11. To nie podłamało miejscowej ekipy, która niesiona dopingiem swoich kibiców dziesięć minut później odrobiła większą część strat (16:18).

Wobec ambitnej postawy podopiecznych Ljubomira Vranjesa finisz batalii zapowiadał się bardzo ciekawie. Na sto dwadzieścia sekund przed końcem po golu z rzutu karnego Kentina Mahe wicemistrzowie Niemiec przegrywali tylko 22:23. W końcowym rozrachunku SG Flensburga-Handewitt dopiął swego i doprowadził do remisu 24:24, wykorzystując w ostatniej akcji prostą stratę gości.

Liga Mistrzów gr. A, 1. kolejka:

SG Flensburg-Handewitt - Telekom Veszprém 24:24 (10:13) Najwięcej bramek: dla SG Flensburga-Handewitt - Kentin Mahe 9, Holger Glandorf 5, Thomas Mogensen 4; dla Telekomu Veszprém - Momir Ilić 7, Laszlo Nagy 6, Aron Palmarsson 3.

8 IFK Kristianstad 14 2 1 11 396:475 5

Czy uważasz, że w sezonie 2016/2017 Ligi Mistrzów Telekom Veszprém dotrze do finału?