Vistal - UKS PCM: derby równe tylko na początku

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik /
WP SportoweFakty / Michał Domnik /

Vistal Gdynia tylko na początku pierwszej połowy miał problemy z UKS-em PCM Kościerzyna w meczu 4. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Z biegiem czasu przewaga gdynianek rosła i ostatecznie gospodynie wygrały 34:18.

Licznie zgromadzeni kibice w hali GCS liczący na łatwą przeprawę w derbach województwa już w pierwszych minutach przeżywali nerwowe chwile. Prowadzony przez Dariusza Męczykowskiego zespół z Kościerzyny grał bardzo ambitnie i jeszcze w 14. minucie prowadził 6:5. Gdyby nie znakomite kontry kończone przez Katarzyna Janiszewska, wynik mógł być jeszcze wyższy.

W Vistalu bardzo dobrze grała jednak Weronika Kordowiecka, która swój kunszt pokazała przy okazji karnego. Najpierw obroniła rzut z siódmego metra Magdy Krajewskiej, a chwilę później dobitkę tej samej zawodniczki. Z biegiem czasu gdynianki się rozpędzały. Nawet w dwuosobowym osłabieniu bramkę potrafiła rzucić Monika Kobylińska.

Gdy na sześć minut przed przerwą skutecznie karnego wykonała Karolina Olszowa, ekipa prowadzona przez Pawła Tetelewskiego prowadziła już 13:8. UKS PCM miał problem z przebiciem się przez szczelną obronę gdynianek i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezpiecznym rezultatem 16:10.

Od początku drugiej części spotkania zawodniczki z Gdyni kontrolowały sytuację. Szanowały wynik i grały bez przestojów, co uniemożliwiało odrabianie strat UKS-owi PCM. Gdy w 40. minucie skutecznie kontrę wykorzystała Gabriela Urbaniak, na tablicy wyników wysłużonej Hali GCS, w której warunki mocno odbiegały do tego, do czego przyzwyczaili się kibice Vistalu widniał już rezultat 22:14.

{"id":"","title":""}

Przewaga gdynianek rosła niemal z każdą minutą. Wyższe od rywalek zawodniczki Vistalu potrafiły to wykorzystać w obronie, z czego wychodziły skuteczne kontrataki. Na ostatnie 10 minut na boisko weszła młoda bramkarka z Gdyni Oliwia Kamińska, która po raz pierwszy otrzymała tak dużo minut. Pokazała się z bardzo dobrej strony, broniąc pięć pierwszych rzutów rywalek! Ostatecznie drużyna z Gdyni wygrała 34:18 i ma komplet zwycięstw w PGNiG Superlidze kobiet.

Vistal Gdynia - UKS PCM Kościerzyna 34:18 (16:10)

Vistal: Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska 10, Kobylińska 8, Olszowa 3, Dorsz 2, Matieli 2, Szarawaga 2, Macedo 2, Urbaniak 2, Borysławska 1, Stanulewicz 1, Kozłowska 1. Karne: 4/6. Kary: 10 min.

UKS PCM: Brzezińska-Recław - Belter 4, Bunikowska 3, Ziółkowska 3, Mokrzka 2, Sus 2, Wójcik 2, Jakubowska 1, Krajewska 1, Konofał, Piwowarczyk, Neitsch, Rogożeńska. Karne: 1/2. Kary: 16 min.

Kary: Vistal - 10 min. (Olszowa 4 min. Szarawaga 2 min., Urbaniak 2 min., Stanulewicz 2 min.), UKS PCM - 12 min. (Ziółkowska 6 min. - cz.k., Bunikowska 2 min., Mokrzka 2 min., Krajewska 2 min., Konofał 2 min.). Sędziowie: Młyński, Puszkarski.