Szwajcaria: kolejny dobry występ Michała Szyby, Kadetten Schaffhausen coraz wyżej

W 7. kolejce ligi szwajcarskiej Kadetten Schaffhausen Michała Szyby wygrało 37:28 z St. Otmar St. Gallen i awansowało na drugie miejsce w tabeli. Polak zapisał na swoim koncie cztery trafienia.

Marcin Górczyński
Michał Szyba WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Michał Szyba

Kadetten Schaffhausen wróciło na właściwie tory. W Szafuzie już niewielu pamięta o falstarcie z początku sezonu (2 porażki). Mistrzowie Szwajcarii odnieśli piąty triumf z rzędu, a spory udział w zwycięstwie miał Michał Szyba.

W poprzednim meczu, gładko wygranym z RTV 1879 Basel, Polak rzucił 3 bramki. Z TSV St. Otmar St. Gallen spisał się jeszcze lepiej. Pomylił się tylko raz w pięciu próbach i zakończył pojedynek z czterema golami. Tym razem rozgrywający rodem z Lublina przyćmił lidera zespołu Gabora Csaszara, który nie mógł wstrzelić się w bramkę Michala Shejbala.

Zwycięstwo Kadetten nie było zagrożone nawet przez moment. Już po 15 minutach uczestnik Ligi Mistrzów wypracował kilkubramkową przewagę, która ustawiła mecz. Oprócz Manuela Linigera w roli głównej wystąpił wówczas Szyba. To własnie wspomniana dwójka sprawiała rywalom najwięcej problemów w pierwszej połowie.

Druga część okazała się formalnością. Kadetten wygrało 37:28 i zbliżyło się w tabeli do Wacker Thun.