UKS PCM - Piotrcovia. Pierwsza wygrana Kościerzyny w sezonie

W sobotnim meczu 5. kolejki PGNiG Superligi kobiet UKS PCM Kościerzyna po zaciętym starniu pokonał we własnej hali Piotrcovię Piotrków Trybunalski (24:23).

Joanna Chmara
zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna

Od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego kibice mogli obserwować pełen emocji i wyrównany pojedynek. Początkowo lepiej prezentowały się zawodniczki gości, zwłaszcza Monika Kopertowska, która zdobyła aż 11 bramek dla Piotrcovii.

Jednak piłkarki UKS PCM Kościerzyna nie pozwalały rywalkom na wypracowanie przewagi, w dużej mierze dzięki świetnym interwencjom bramkarki Dominiki Brzezińskiej-Recław. Zawodniczki z Kościerzyny prezentowały bardzo dobrą i konsekwentną grę w obronie. Oba zespoły walczyły zaciekle o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, po 30 minutach gry na tablicy wyników widniał wynik 10:10.

Drugą połowę lepiej zaczęła drużyna z Piotrkowa, dobrze grając w obronie i wykorzystując chwile niemocy UKS-u, któremu brakowało skutecznych ataków. Sytuacja odwróciła się w 47 minucie spotkania, kiedy najpierw do bramki z dobitki trafiła Karolina Mokrzka a potem dwa razy z rzędu po kontrze Karolinę Sarnecką pokonała Natalia Rogożeńska.

Jednak do samego końca zawodniczki Piotrcovii nie chciały oddać prowadzenia. Ostatnia część spotkania była dla piłkarek i kibiców prawdziwym dreszczowcem. Jeszcze trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego miały jednobramkową przewagę. Chwilę późnej podczas wykonywania rzutu karnego Monika Kopertowska trafiła piłką w twarz stojącą w bramce Dominikę Brzezińską-Recław, za co sędziowie pokazali jej czerwoną kartkę. Po tej sytuacji zawodniczkom z Kościerzyny udało się doprowadzić do remisu, a na kilkadziesiąt minut przed końcem spotkania do bramki trafiła Magdalena Ziółkowska.

Mecz zakończył się wynikiem 24:23. Po emocjonującym pojedynku UKS PCM mógł świętować pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

UKS PCM Kościerzyna - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:23 (10:10)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska - Belter 5, Wójcik 5,  Krajewska 3, Ziółkowska 3, Białek 2, Rogożeńska 2, Bunikowska 1, Mokrzka 1, Sus 1, Konofał 1, Jakubowska, Piwowarczyk, Krajewska, Neitsch