Ostrovia - KSZO Odlewnia. Kapitalny finisz lidera

Szczypiorniści KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zagrali na poziomie godnym dwóch czołowych ekip grupy B I ligi.

Dawid Bilski
Dawid Bilski
WP SportoweFakty / Dorota Adamczyk

Sobotnie spotkanie miało niezwykle wyrównany przebieg. Obie ekipy odskakiwały na dystans 2-3 trafień, ale za chwilę szybko mieliśmy zwrot sytuacji.

Wydawało się, że przełomowym momentem może być 49 minuta, kiedy drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego po bramce Pawła Kwiatkowskiego prowadziła 26:23. Ostrovia popełniała proste straty w ataku. Reprymenda trenera szybko postawiła gospodarzy na nogi. Ważną rolę odegrał Adrian Wojkowski, który najpierw zanotował przechwyt w obronie i szybkim podaniem uruchomił Patryka Stańka. Za chwilę kołowy Ostrovii sam wpisał się na listę strzelców doprowadzając do stanu 28:28.

- Rozegrałem w KSZO dwa sezony i wiedziałem na co stać będzie tych chłopaków. Musieliśmy gonić wynik, powiedzieliśmy sobie kilka mocnych słów. Dobrze, że zdążyliśmy się obudzić na najważniejsze momenty meczu - mówi Adrian Wojkowski, gracz KPR Ostrovia.

Ostatnie fragmenty spotkania kibice obserwowali na stojąco. Czołowe ekipy I ligi rozgrzały kibiców do czerwoności. Przyjezdnych w decydujących momentach zawiodła postawa na linii siódmego metra. Najpierw dwa podejścia zmarnował Paweł Kwiatkowski (jedno powtórzone przez arbitrów).

ZOBACZ WIDEO Wspaniały gest trenera Vive Tauronu. Złoty medal na licytację

Na wynik 30:29 drużynę Ostrovii wyniósł Mariusz Kuśmierczyk. 50 sekund przed końcową syreną Tomasz Piskorski nogą obronił rzut karny wykonywany przez Macieja Jeżynę. Gospodarze stracili co prawda jeszcze piłkę w ataku, ale szczypiorniści KSZO nie zdołali już urwać punktu.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 30:29 (16:15)

Ostrovia:
Matuszczak, Piskorski - Klara 1, Stempniak 1, Wesołek 4, Wojciechowski, Staniek 5, Nowakowski 1, Tomczak 4, Olszyna, Kuśmierczyk 6/4, Gajek 2, Krzywda 4/2, Wojkowski 2.
Karne: 6/6
Kary: 4 min.

KSZO: Piątkowski, Szewczyk - Jeżyna 8/3, Król 5, Czuwara 1, Goliszewski 3, Afanasjew 7, Kwiatkowski 4, Rutkowski 1.
Karne: 3/5
Kary: 8 min.

Sędziowie: Adam Parkitny oraz Karol Zając (obaj Świdnica)
Delegat: Jacek Jarosz (Łódź)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×