Moto-Jelcz - Vive II. Błyskawiczne przebudzenie. Oławianie nie dali szans rywalom

Po słabym początku spotkania Moto-Jelcz Oława w drugiej części gry nie pozostawił wątpliwości i w 5. kolejce I ligi szczypiornistów wygrał 28:23 z Vive II Kielce.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska

Na własnym parkiecie LKPR Moto-Jelcz Oława był zdecydowanym faworytem w rywalizacji z Vive Tauron II Kielce. Spotkanie jednak samo się nie wygra. Kielczanie w pierwszych minutach walczyli jak równy z równym z czołową drużyną rozgrywek.

Trener oławian, Krzysztof Mistak, po meczu nie przebierał w słowach. - Moi zawodnicy zlekceważyli rezerwy Vive, stąd wynikały nasze problemy w pierwszej połowie - stwierdził szkoleniowiec.

Jego podopieczni dość niespodziewanie przegrywali już 8:10. Branko Vujović trafiał z karnych, defensorom trudno był wygrać walkę na kole z Bartłomiej Bis. Moto-Jelcz opanował sytuację pod koniec pierwszej odsłony. Coraz lepiej w bramce spisywał się Krzysztof Muszak, akcje świetnie rozprowadzał Bartosz Wróblewski.

Gospodarze, nauczeni doświadczeniem z pierwszej połowy, nie pozwolili dojść rywalom do głosu. Wypracowali 9 bramek przewagi i stało się jasne, że punkty zostaną w Oławie. Kielczanie zdołali tylko nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ale Moto-Jelcz kontrolował spotkanie i trener Mistak mógł posłać w bój młodzież, m.in. Adriana Wernera, który odpłacił się trzema bramkami.