WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Tałant Dujszebajew zostaje na stanowisku. Podpisze nowy kontrakt

Tałant Dujszebajew pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Doświadczony szkoleniowiec niebawem podpisze nowy kontrakt z ZPRP.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski

Kirgiz selekcjonerem Biało-Czerwonych został wiosną tego roku, zastępując na stanowisku Michaela Bieglera. Prowadzona przez niego drużyna narodowa zajęła czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich.

Obecny kontrakt Dujszebajewa z ZPRP wygasa pod koniec listopada. Prezes Andrzej Kraśnicki już kilka tygodni temu zapowiedział, że chce dalej pracować z Kirgizem. I niebawem formalności zostaną dopełnione. 

- Rozmowy mamy już za sobą. W stosunkowo krótkim czasie podpiszemy z selekcjonerem nowy kontrakt - wyjaśnia Kraśnicki, którego w niedzielę podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego jednogłośną decyzją wybrano prezesem ZPRP na kolejną kadencję.

Dujszebajew będzie selekcjonerem reprezentacji Polski przynajmniej do zakończenia kolejnych igrzysk olimpijskich. - Chcemy podpisać z nim umowę do końca kadencji - potwierdza nasz rozmówca.

Kirgiz przez pół roku poprowadził Biało-Czerwonych w szesnastu meczach międzypaństwowych. Polska wygrała osiem z nich.

ZOBACZ WIDEO: Selekcjoner pod wrażeniem gry Milika. "Przyszłość przed nim!"

Czy Tałant Dujszebajew powinien zostać na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (26):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Czarcik 0
  Przeczytaj może ten wątek jeszcze raz i przeanalizuj swoje wypowiedzi co? Łącznie z tą usuniętą - ale jest zacytowana w moim poście więc nie ma problemu.
  ceazrWP zadał pytanie odnoszące się do artykułu: "[...]w jaki sposób będzie "wyznaczał kierunki rozwoju męskiej piłki ręcznej"". Twoja odpowiedź: ""Jak to jak? Mailowo. Terminarz klubowy jest tak napięty, że nie ma czasu na jeżdżenie po kraju. Z Kielc to takie Gdańska jest pół dnia drogi, już widzę jego regularne wycieczki." - co ona ma wspólnego z tym pytaniem?
  Twoja odpowiedź na mój post - "[..]GDZIE JA TAM NAPISAŁEM, że Talant będzie jeździł na mecze superligi[..]" - popatrz wyżej na swój wpis. potem usiłujesz wykazać, że nie chodziło ci o mecze tylko o środki szkolenia - jeszcze jeden strzał w kolano - trener kadry jest od jeżdżenia po takich ośrodkach?
  Twój następny wpis: "Która federacja podpisuje tak długie kontrakty? Ponoć ledwo wysupłaliśmy kasę na trenera, a i sam Talant mało bierze(heheh na pewno) to teraz podpisujemy kontrakt praktycznie na 4 lata? Wzorem Legii zaraz związek będzie bulił dużą bańkę za zerwanie kontraktu.. Przecież to jeden wielki przekręt i zabezpieczenie interesów Kielc do... końca kadencji obecnych władz, leśne dziadki więcej nie mogą zrobić. TD nic nie pokazał jako trener reprezentacji Polski. BRAWO MY" - co to jest jak nie oczernianie trenera kadry - jasno wynika z tej wypowiedzi, że wg ciebie pieniądze będzie brał większe i sam kontrakt będzie zaraz zerwany... No i kiedy miał pokazać się jako trener w pół roku?
  Na konkretne pytanie Mariusza7 o innego kandydata lepszego od Dujszebajewa wraz z uzasadnieniem cisza z twojej strony (oczywiście takiego który zgłosił się na konkurs).
  Oceniasz już krytykujesz, a wręcz oczerniasz trenera nie mając żadnych podstaw - bo
  1. Nowej umowy jeszcze nie ma i nikt nie wie jaki zakres obowiązków będzie ona obejmowała.
  2. Talant nie określił swojej wizji, bo po prostu jeszcze nie mógł - pkt1.
  3. Wg ciebie jeden człowiek ma robić to co powinien cały związek ZPRP - organizować szkolenia trenerów, działaczy, jeździć po kraju aby oceniać ośrodki szkolenia młodzieży, organizować szkolenia tych którzy kształcą młodzież od najniższej kategorii wiekowej poprzez odpowiednie kursy dla nich lub ludzi stojących wyżej. No i oczywiście jeszcze trenować kadrę i wybierać do niej zawodników. Z grubsza chyba tyle - to ma robić jeden człowiek? ? No to wybacz na coś braknie tego czasu. Na siłę chcesz pokazać że Talnat temu nie podoła i masz rację po temu żaden człowiek nie byłby w stanie podołać. Dujszebajew ma być przede wszystkim trenerem kadry, a nie człowiekiem od organizowania szkoleń, czy wizytowania ośrodków szkoleniowych młodzieży!
  Petrochemia Ale Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, odpowiadasz nie na temat i jeszcze z miejsca oczerniasz. Rozmawiamy o szkoleniu, a Ty wyskakujesz z selekcją. Jest taka różnica, że selekcja(ta na poziomie reprezentacji) następuje po wyszkoleniu zawodnika. Rewanżujesz się za te liście. Te i wcześniejsze. Post jest odpowiedzą na nieustanne zjechanie mnie trochę na siłę, bo jak Ty chcesz mnie zjechać jak źle interpretujesz posty? ŻAŁOSNE.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Petrochemia 0
  Ale Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, odpowiadasz nie na temat i jeszcze z miejsca oczerniasz. Rozmawiamy o szkoleniu, a Ty wyskakujesz z selekcją. Jest taka różnica, że selekcja(ta na poziomie reprezentacji) następuje po wyszkoleniu zawodnika. Rewanżujesz się za te liście. Te i wcześniejsze. Post jest odpowiedzą na nieustanne zjechanie mnie trochę na siłę, bo jak Ty chcesz mnie zjechać jak źle interpretujesz posty? ŻAŁOSNE.
  Czarcik Widzę że to ty raczej masz poważny problem - nie potrafisz znaleźć kontrargumentów to uciekasz się do gróźb. Pewnie że możesz podejść jak przyjedziesz na mecz w co wątpię. Tylko o czym chcesz rozmawiać skoro tu nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania, nie mówiąc o uzasadnieniu swojej wypowiedzi. Miotasz się tylko usiłując zmienić temat co też ci nie wychodzi. A grozić to możesz swoim znajomym, może oni się przestraszą. Co do "liści" to ty je otrzymujesz, nie ja o czym świadczy właśnie ten twój, usiłujący mnie zastraszyć post!
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Czarcik 0
  Widzę że to ty raczej masz poważny problem - nie potrafisz znaleźć kontrargumentów to uciekasz się do gróźb. Pewnie że możesz podejść jak przyjedziesz na mecz w co wątpię. Tylko o czym chcesz rozmawiać skoro tu nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania, nie mówiąc o uzasadnieniu swojej wypowiedzi. Miotasz się tylko usiłując zmienić temat co też ci nie wychodzi. A grozić to możesz swoim znajomym, może oni się przestraszą. Co do "liści" to ty je otrzymujesz, nie ja o czym świadczy właśnie ten twój, usiłujący mnie zastraszyć post!
  Petrochemia Jak masz do mnie problem to podejdź na meczu i pogadamy. Mam dość twojego paj, zarzucasz mi rzeczy non stop, które Ciebie cechują. Dostałeś drugiego liścia w ciągu 24 godzin i chcesz jeszcze? Paranoja.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (23)
Pokaż więcej komentarzy (26)
Pokaż więcej komentarzy (26)
Pokaż więcej komentarzy (26)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×