Gazprom Liga SEHA: rozgrzewka przed Wisłą. Pokaz siły Veszprem z Celje

Efektowne zwycięstwo 32:25 nad Celje Pivovarna Lasko zapisali na swoim koncie szczypiorniści Telekomu Veszprem. W tabeli Gazprom Ligi SEHA mistrzowie Węgier awansowali na drugie miejsce.

Marcin Górczyński
Aron Palmarsson jako zawodnik Veszprem Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Aron Palmarsson jako zawodnik Veszprem

Zanim w sobotę Telekom Veszprem wybiegnie na parkiet w Płocku, zawodnicy Xaviera Sabate sprawdzili się na tle Celje Pivovarna Lasko. Przetarcie przed Ligą Mistrzów wypadło bardzo okazale.

Nieźle spisujący się w tym sezonie Słoweńcy z Celje nie mieli nic do powiedzenia. Skutecznością nie grzeszyli wprawdzie Aron Palmarsson i Momir Ilić, ale rozgrywający odpowiada nie tylko za powiększanie dorobku bramkowego. Islandzko-serbski duet zanotował w spotkaniu aż 12 asyst. Piłkę swoim kolegom perfekcyjnie dostarczał także Laszlo Nagy. W przeciwieństwie do partnerów z drugiej linii, legenda węgierskiej piłki ręcznej nie pomyliła się ani razu w czterech próbach.

Po słoweńskiej stronie próbowali kąsać Miha Zarabec i Ziga Mlakar. Wszystko na nic, bowiem między słupkami świetnie spisywał się Roland Mikler. Interwencję Madziara sprawiły, że Veszprem mogło kontrolować mecz, utrzymując 2-3 bramki przewagi. Nie pomogły też trzy gole Blaza Janca.

Celje nie zdołało utrzymać poziomu gry z pierwszej połowy. "Browarnicy" pękli w ostatnich dwudziestu minutach. Dzieło zniszczenia zwieńczyli Andreas Nilsson i będący w niesamowitym gazie Dragan Gajić. Słoweniec strzelił sześć bramek, w tym trzy z karnych. Przed kilkoma dniami w Lidze Mistrzów skrzydłowy sześciokrotnie pokonał bramkarza Kadetten Schaffhausen.

Telekom po zwycięstwie awansował na drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Vardaru Skopje traci 7 punktów, ale ma dwa zaległe spotkania.