Szwajcaria: szósty kolejny triumf Kadetten Schaffhausen. Bez udziału Michała Szyby

Drużyna Kadetten Schaffhausen pokonała w meczu 8. kolejki ligi szwajcarskiej GC Amicitię Zurich 30:29, odnosząc tym samym szóste zwycięstwo z rzędu na krajowym podwórku. Nie przyczynił się jednak do niego polski rozgrywający Michał Szyba.

Wiktor Gumiński
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Kibice zgromadzeni środowego wieczora w hali BBC Arena A w Schaffhausen przeżyli wiele emocji. Przed przerwą inicjatywę niemal przez cały czas posiadali goście z Zurychu, prowadząc kilkakrotnie różnicą trzech trafień. Ostatnie minuty pierwszej połowy lepiej rozegrali jednak gracze Kadetten, dzięki czemu na półmetku rywalizacji był remis 15:15.

Po przerwie role się odwróciły. Przez większość drugiej części minimalną inicjatywę posiadali gospodarze, dowodzeni przez węgierskiego środkowego Gabor Csaszara. W szeregach GC Amicitii błyszczał jednak duet Nicolas Suter - Matias Helt Jepsen, dzięki czemu na minutę przed końcem to przyjezdni wygrywali 29:28.

Ekipa z Schaffhausen rzutem na taśmę zdobyła jednak w ostatnich sekundach dwa gole. Trafienie na wagę szóstego kolejnego ligowego zwycięstwa zanotował, równo z końcową syreną, Luka Maros.

Michał Szyba tym razem nie znalazł się w kadrze meczowej Kadetten.

Kadetten Schaffhausen - GC Amicitia Zurych 30:29 (15:15)
Najwięcej bramek: dla Kadetten - Gabor Csaszar, Manuel Liniger, Andrija Pendić - po 5; dla Amicitii - Nicolas Suter 10, Matias Helt Jepsen 7