Francja: Saint Raphael Var HB zachował miano niepokonanego

Saint Raphael Var HB pokonał u siebie 26:21 Dunkerque HB w meczu kończącym 3. kolejkę ligi francuskiej. Wygrana sprawiła, że gospodarze zachowali miano niepokonanych w sezonie 2016/2017.

Wiktor Gumiński
Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo / LNH

Gracze z Saint-Raphael posiadali inicjatywę niemalże przez całe spotkanie. Od 11. minuty, kiedy objęli prowadzenie 4:3, już ani razu nie pozwolili odzyskać go rywalom. Zespół z Dunkierki do przerwy trzymał się jednak dzielnie, przegrywając na półmetku tylko 12:13, głównie za sprawą trafień Baptiste'a Butto.

W drugiej połowie warunki gry dyktowali już jednak miejscowi. Goście w żaden sposób nie mogli sobie poradzić z zatrzymaniem duetu Aurelien Abily - Raphael Caucheteux. Obaj raz po raz rozbijali defensywę, wspólnie zdobywając w całym meczu aż połowę goli dla swojego zespołu.

Wygrana 26:21 pozwoliła ekipie Saint Raphael Var HB awansować na 3. miejsce w tabeli. Po trzech kolejkach legitymuje się ona dorobkiem 5 punktów.

Saint Raphael Var HB - Dunkerque HB 26:21 (13:12)
Najwięcej goli: dla Saint Raphael - Aurelien Abily 7, Raphael Caucheteux 6; dla Dunkerque - Benjamin Afgour 8, Baptiste Butto 4