Olimp - Ostrovia. Grodkowianie wciąż bez punktów

Olimp Grodków uległ na własnym terenie Ostrovii Ostrów Wielkopolski (21:24) w meczu 5. kolejki pierwszej ligi mężczyzn (grupa B), notując piątą porażkę w sezonie 2016/2017.

Wiktor Gumiński

Ostrowianie, którzy przyjechali do Grodkowa z bilansem 3 zwycięstw oraz porażki, od początku narzucili swoje warunki gry i pokazali, że zamierzają w stu procentach wywiązać się roli faworyta. Gospodarze prowadzili tylko raz - 5:4 w 10. minucie.

Od tego momentu drużyna Ostrovii rzuciła pięć goli z rzędu, tym samym wypracowując sobie bezpieczną zaliczkę na dalszą część pojedynku. Jej motorem napędowym był duet Mariusz Kuśmierczyk - Jakub Tomczak. Trafienia tej dwójki nie pozwoliły jednak na utrzymanie czterobramkowej przewagi do przerwy. W końcówce pierwszej połowy pazur pokazali grodkowianie, którzy po trafieniach Macieja Maciejewskiego i Łukasza Gradowskiego przegrywali na półmetku jedynie 11:13.

W drugiej części nie było ich już jednak stać na przysporzenie zespołowi prowadzonemu przez Krzysztofa Przybylskiego większych kłopotów. Goście wciąż niezmiennie mogli polegać na Tomczaku. Jego trafienia regularnie zapewniały im możliwość złapania oddechu. Miejscowi próbowali gonić wynik, ale oprócz regularnie trafiającego z rzutów karnych Łukasza Gradowskiego (5/5) nie mieli po swojej stronie wystarczająco silnych argumentów.

Bohaterem ostatnich 10 minut spotkania został Dawid Wesołek, autor trzech ostatnich trafień dla ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego. Dzięki nim przyjezdni zwyciężyli ostatecznie 24:21 i awansowali na 2. miejsce w tabeli. Z kolei Olimp wciąż jest "czerwoną latarnią" pierwszej ligi.

Olimp Grodków - Ostrovia Ostrów Wlkp. 21:24 (11:13)

Olimp: Zembrzycki, Madaliński - Gradowski 7/5, Baran 5, Mierzwiński 3, Maciejewski 2, Turyniewicz 2, Chmiel 1, Prokop 1, Bujak, Dziurgot, Ogorzelec, Stańko, Świerczyński