Liga Mistrzów: Rhein-Neckar Loewen blisko kolejnej wpadki

Nie było niespodzianki w 4. kolejce grupy B Ligi Mistrzów. Rhein-Neckar Loewen pokonał IFK Kristianstad 30:29. W ostatnich minutach najlepsza niemiecka drużyna poprzedniego sezonu była o krok od roztrwonienia przewagi.

Marcin Górczyński
Andy Schmid z Rhein-Neckar Loewen Getty Images / Sascha Klahn / Na zdjęciu: Andy Schmid z Rhein-Neckar Loewen

Rhein-Neckar Loewen miało na sumieniu porażkę w Brześciu i kolejna wpadka nie wchodziła w rachubę. Mistrzowie Niemiec nie powinni mieć problemu z zajęciem miejsca w pierwszej szóstce grupy B, ale z zespołami klasy IFK Kristianstad nie wypada im przegrywać.

Lwy wygrały 30:29, choć widać, że są pod formą. Kulała skuteczność, brakowało pomysłu na solidną szwedzką obronę. Zaporę stanowił także bramkarz IFK, Nebojsa Simić. Golkiper parokrotnie zatrzymał Haraldaa Reinkinda, nie mógł wstrzelić się Mads Mensah Larsen.

Mistrzowie Szwecji nie wykorzystali słabszego dnia faworytów. Jedna z głównych armata IFK, Olafur Andres Gudmundsson, zacięła się w drugiej połowie, przeciętny występ notował świeżo upieczony reprezentant kraju, Albin Lagergren. Na swoim poziomie natomiast tradycyjnie Jerry Tollbring oraz Philip Henningsson.

Rhein-Neckar kontrolowało jednak mecz, bowiem rozstrzelał się Andy Schmid. Drużyna z Mannheim już myślała o kolejnym spotkaniu w Bundeslidze, gdy IFK zerwało się do walki. Na minutę przed końcem Szwedzi złapali kontakt z rywalem (30:29). Doświadczeni gracze Lwów nie pozwolili w ostatniej akcji odebrać sobie piłki i zdobyli dwa punkty. Przy odrobienie szczęścia, przyjezdni mogli jednak wywieźć "oczko".

Liga Mistrzów grupa B, 4. kolejka:

Rhein-Neckar Loewen - IFK Kristianstad 30:29 (17:13) Najwięcej bramek: dla Rhein-Neckar - Andy Schmid 8, Harald Reinkind 5; dla IFK - Jerry Tollbring 5, Olafur Gudmundsson, Arnar Arnarsson, Phillip Henningson - po 4.