Liga francuska: spacerek PSG w Dunkierce. 14 bramek braci Karabticiów

Różnicą aż dziesięciu bramek wygrali w czwartek w Dunkierce szczypiorniści Paris Saint-Germain HB. W meczu zamykającym 4. kolejkę ligi francuskiej mistrzowie kraju zwyciężyli 37:27. Po siedem goli rzucili bracia Nikola i Luka Karabatić.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / IHF

Ostatni sprawdzian PSG przed weekendowym meczem Ligi Mistrzów z Flensburgiem wypadł okazale. Zawodnicy Zvonimira Serdarusicia od 10. minuty kontrolowali przebieg spotkania, a doświadczony trener mógł dać odpocząć Lucowi AbaloUwe Gensheimerowi i Mikkelowi Hansenowi. Zastępujący tego ostatniego William Accambray zdobył cztery bramki.

Dunkierka tylko na starcie zawodów była w stanie dotrzymać kroku faworyzowanym rywalom. W 7. minucie gospodarze prowadzili nawet 4:1, ale kolejne osiem minut gry przegrali aż 1:8. Kilka piłek odbił Thierry Omeyer, w kontratakach nie mylili się skrzydłowi Jeffrey M'Tima oraz Benoit Kounkoud i w 15. minucie było już 9:5 dla PSG.

Przed przerwą mistrzowie Francji powiększyli przewagę do sześciu goli (20:14), a po przerwie spokojnie kontrolowali wynik. Prym wiedli Luka Karabatić i jego starszy brat, Nikola, który wrócił do gry po lekkim urazie mięśniowym. Obaj zdobyli po siedem bramek - drugi nie spudłował ani razu, pierwszy - tylko raz.

To czwarte zwycięstwo PSG w sezonie. Paryżanie jako jedyna drużyna w rozgrywkach nie stracili jeszcze punktów i pewnie przewodzą tabeli. Po czwartkowej porażce Dunkierka spadła na przedostatnią 13. pozycję. USAM Nimes Gard Pawła Podsiadły jest czwarte.