Orlen Wisła II - Spójnia. Niepokonani gdynianie wracają na pozycję lidera

Po tygodniowej przerwie szczypiorniści Spójni Gdynia udanie powrócili na parkiety I ligi. W meczu 6. kolejki pokonali Orlen Wisłę II Płock 29:20.

Maciej Szumowski
Kamil Pedryc WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Kamil Pedryc

Mecz odbył się w płockiej Orlen Arenie, a więc na trudnym terenie. Zawodnicy z Pomorza przedłużyli jednak swoją zwycięską passę do pięciu i wrócili z Mazowsza z kompletem punktów. Zwycięstwo cieszy podwójnie, ponieważ oznacza dla piłkarzy Spójni powrót na pozycję lidera.

Przyjezdni bardzo szybko wypracowali przewagę bramkową. Już po piętnastu minutach prowadzili 11:6. Warto wyróżnić grę Kamila Pedryca, Rafała Rychlewskiego i Roberta Kamyszka. W 23. minucie starcia płocczanie byli jeszcze w stanie nawiązać walkę ze stawianym w roli faworyta rywalem, ponieważ rezultat wynosił 10:13.

Później gdynianie zaliczyli rewelacyjną serię pięciu bramek z rzędu i ostatecznie zawodnicy Bogdana Janiszewskiego przegrali pierwszą połowę 10:18, co było kluczowe dla ostatecznego wyniku pojedynku.

Po zmianie stron szczypiorniści prowadzeni przez Marcina Markuszewskiego powiększyli swoją przewagę do jedenastu bramek. Później konfrontacja stała się bardziej wyrównana i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:20 na korzyść zespołu gości.

"Nafciarze" spadli tym samym na jedenaste miejsce w tabeli grupy A I ligi. Na sześć meczów udało im się zwyciężyć dwukrotnie.

Orlen Wisła II Płock - Spójnia Gdynia 20:29 (10:18)

Orlen Wisła II: Rybicki, Więckowski - Janiszewski 2, Kondracki 1, Bronowski 3, Ciećwierz 2, Rupp 3/2, Miedziński 3/1, Wołowiec 1, Kisiel 1, Olkowski 2, Lejza, Woźniak 1, Zaremba 1, Brzeziński, Tartas.

Spójnia: Dyszer, Głębocki - Kamyszek 9/1, Rychlewski 6/2, Pedryc K. 5, Brukwicki 4, Lisiewicz 2, Matuszak 1, Ringlewski 1, Marszałek 1, Pedryc P.