Vistal - Piotrcovia. Spokojne zwycięstwo gdynianek

Szczypiornistki Vistalu Gdynia w meczu PGNiG Superligi kobiet pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:19. Do przerwy gospodynie prowadziły jednak różnicą zaledwie trzech bramek.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Od początku spotkania przewagę miały zawodniczki z Gdyni, które były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania. Bardzo szybko wyszły na kilkubramkową przewagę mimo niewykorzystania dwóch karnych. Po rzucie Moniki Kobylińskiej, podopieczne Pawła Tetelewskiego prowadziły po 13. minucie 7:3.

Drużyna, którą prowadzi Michał Pastuszko nie dała jednak za wygraną. Piotrkowianki uspokoiły grę, a Vistal popełniał coraz więcej błędów w ataku. Po rzucie Aleksandry Kucharskiej przyjezdne zmniejszyły stratę do zaledwie dwóch bramek.

Oba zespoły popełniały sporo błędów. Nie brakowało też ciekawych zagrań, po których bramki rzucała m.in. Monika Kobylińska. Gdy Paweł Tetelewski zdecydował się zdjąć bramkarkę, do siatki rywalek trafiła Karolina Sarnecka, rzucając przez całe boisko spod własnego pola bramkowego. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:10, co zwiastowało emocje przed drugą częścią meczu.

Od początku drugiej połowy znakomicie w bramce Vistalu spisywała się jednak Weronika Kordowiecka. Swoją pracę w odpowiedni sposób wykonywały też gdynianki w ataku. Mimo dobrej formy rzutowej Moniki Kopertowskiej, przewaga gospodyń rosła w oczach.

W 38. minucie swoją pierwszą bramkę po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją rzuciła Aneta Łabuda po znakomitym podaniu w tempo Kobylińskiej. Chwilę później, gdy Sarnecką pokonała Joanna Szarawaga, przewaga gospodyń wynosiła już dziewięć bramek!

Przy pewnym prowadzeniu gdynianek był czas na wprowadzenie młodych zawodniczek. Ponownie swój czas wykorzystała Oliwia Kamińska, absolutny debiut w PGNiG Superlidze zaliczyła Paulina Uścinowicz, która dostała osiem minut szans, a chwilę po niej weszła Małgorzata Granicka, która zadebiutowała już w ubiegłym sezonie. Mimo gry juniorek, przewaga gdynianek nie podlegała wątpliwości, a nawet konsekwentnie rosła i Vistal zwyciężył pewnie, 30:19.

Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:19 (13:10)

Vistal: Kordowiecka, Kamińska - Kobylińska 6, Janiszewska 4, Szarawaga 4, Matieli 3, Borysławska 3, Kozłowska 3, Urbaniak 2, Dorsz 2, Łabuda 1, Stanulewicz 1, Macedo 1 oraz Uścinowicz, Granicka.
Karne: 3/5.
Kary: 10 min. (Matieli 4 min., Dorsz 2 min., Stanulewicz 2 min., Borysławska 2 min.)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Kopertowska 6, Kucharska 4, Despodovska 4, Drozinkowska 2, Belmas 1, Szafnicka 1 oraz Sobińska, Matyja, Klonowska, Cieślak, Ivanović.