Liga Mistrzów. Vardar wciąż niepokonany. Macedończycy wygrali z MOL-Pick Szeged

W meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów szczypiorniści Vardaru Skopje pokonali na własnym parkiecie MOL-Pick Szeged 30:27. Macedończycy, podobnie jak gracze Vive Tauronu Kielce, wciąż są niepokonani w grupie B.

Aneta Szypnicka-Staniec
Joan Canellas Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Joan Canellas

Chociaż zespół z Macedonii przed spotkaniem plasował się na drugim miejscu w tabeli, a Węgrzy zajmowali dopiero piątą lokatę było wiadomo, że to spotkanie jest niezwykle istotne i w przyszłości może zdecydować o ostatecznym układzie sił w całym zestawieniu.

Można się było spodziewać wyrównanego, zaciętego i twardego starcia i właśnie takie ono było. Nieoczekiwanie lepiej spotkanie rozpoczęli goście, chociaż ich przewaga nie była duża - Węgrzy prowadzili jedynie dwoma trafieniami. Gospodarze szybko udowodnili, że taka strata nie jest dla nich żadnym problemem i po kwadransie gry doprowadzili do remisu.

Od tego momentu aż do 50. minuty gra praktycznie toczyła się systemem bramka za bramkę. Dopiero na nieco ponad dziesięć minut przed końcem spotkania szczypiornistom z Vardaru udało się odskoczyć na trzy trafienia.

Błyskawicznie zainterweniował Juan Carlos Pastor, ale jego podopiecznym nie udało się już odrobić strat. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze, którzy podobnie jak Vive Tauron Kielce wciąż są niepokonani w grupie B.