Gazprom Liga SEHA: skuteczność Rastko Stojkovicia wystarczyła na remis

7 bramek Rastko Stojkovicia nie wystarczyło, by Mieszkow Brześć pokonał RK Zagrzeb. Spotkanie w ramach Gazprom Ligi SEHA zakończyło się remisem 28:28.

Marcin Górczyński
Rastko Stojković w barwach Mieszkowa Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE / Rastko Stojković w barwach Mieszkowa

Wygląda na to, że kryzys już za RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb. Do niedawna chorwacki zespół przegrywał mecz za meczem w Lidze Mistrzów. Na trudnym terenie w Brześciu zdołał jednak wywalczyć punkt. To drugi dobry mecz Chorwatów z rzędu. W weekend sensacyjnie ograli w Lidze Mistrzów Vardar Skopje.

Stołeczny zespół musiał drżeć o wynik spotkania do ostatniego gwizdka. To Mieszkow, z niesamowitym Rastko Stojkoviciem (siedem bramek w ośmiu rzutach), wypracował kilka trafień przewagi i prowadził w 40 minucie 21:17. RK Zagrzeb, podobnie jak w spotkaniu Ligi Mistrzów z Vardarem, w końcowych minutach dostał wiatru w żagle. Chorwacką odpowiedzią na Stojkovicia okazał się niezawodny w tym sezonie Stipe Mandalinić, coraz częściej trafiali Darko Cingesar i Luka Sebetić.

W 47 minucie był już remis po 23. Rozpoczęła się wymiana ciosów. Mieszkow co chwila wychodził na prowadzenie, by stracić je kilkanaście sekund później. Gdy na minutę przed końcem wyrównał Mandalinić, Białorusini mieli jeszcze sporo czasu, by rozstrzygnąć spotkanie. Najlepszy na boisku Stojković w decydującej akcji stracił jednak piłkę i oba zespoły podzieliły się punktami.

Gazprom Liga SEHA, 8. kolejka:

Mieszkow Brześć - RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 28:28 (15:13) Najwięcej bramek: dla Mieszkowa - Rastko Stojković 7, Dmitrij Nikulenkow, Dainis Kristopans 4; dla RK Zagrzeb - Stipe Mandalinić 8, Luka Sebetić 5.