2. Bundesliga: TuS N-Luebbecke zdeklasowało DJK Rimpar. Gierak nie zachwycił, dobry Grabarczyk

W 10. kolejce spotkań 2. Bundesligi, zwycięstwo odnotowało TuS N-Luebbecke (Łukasz Gierak, Piotr Grabarczyk), zaś swoje mecze przegrały Wilhelmshavener HV (Adam Weiner) i TUSEM Essen (Denis Szczęsny).

Tomasz Rosiński
Materiały prasowe / TuS N-Lübbecke
Wydawało się, że zajmujące 3. miejsce w tabeli Rimpar postawi N-Luebbecke trudne warunki gry, ale gospodarze zupełnie zdominowali boiskowe wydarzenia. Zespół z Luebbecke już w pierwszej połowie wypracował sobie siedem bramek przewagi (14:7), a po zmianie stron tylko kontrolował boiskowe wydarzenia i ostatecznie triumfował 29:17.

Miejscowy klub do wygranej poprowadził Pontus Zetterman, który rzucił 10 bramek. Gierak zdobył 1 gola, notując 33-procentową skuteczność. Również 1 trafienie (jedna próba) zapisał na swoim koncie Grabarczyk.

Autsajder rozgrywek z Wilhelmshaven postawił TV 05/07 Huettenberg trudne warunki gry, ale ostatecznie poległ 26:27. Weiner grał przez 20 minut oraz 29 sekund i bronił z 29-procentową skutecznością.

TUSEM Essen tym razem bez Szczęsnego w składzie okazał się słabszy od ThSV Eisenach, przegrywając 25:27.