Turniej w Płocku: podział punktów w zaciętym meczu Polaków z Duńczykami

Reprezentacja Polski B podzieliła się punktami w meczu z drugą kadrą Danii podczas turnieju w Płocku. Trzeba jednak przyznać, że Polacy mogli spokojnie wygrać w tym pojedynku, bo mieli ogromną przewagę.

Maciej Szumowski
WP SportoweFakty / Michał Domnik
Drugi dzień zmagań w płockiej Orlen Arenie rozpoczął się od meczu pomiędzy Wyspami Owczymi a Estonią. Zwycięstwo odnieśli szczypiorniści prowadzeni przez Reina Suviego. Starcie było wyrównane i kluczowa okazała się druga połowa. Najwięcej bramek dla jego estońskiej zdobyli Kristo Voika i Jurgen Rooba (po sześć). Wyspy Owcze - Estonia 20:24 (11:11)

Najwięcej bramek dla Wysp Owczych: Egilsnes 6, Selvig 5, Jacobsen 4.

Najwięcej bramek dla Estonii: Rooba 6, Voika 6, Part 4.

Zgodnie z oczekiwaniami, największe emocje były w pojedynku drugich reprezentacji Polski i Danii. Zawodnicy Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego mogą pluć sobie w brodę, że przegrali to spotkanie. Po pierwszej, wyrównanej połowie, w drugiej części meczu udało im się uzyskać aż siedmiobramkową przewagę! Prowadzili już 21:14, ale podopieczni Stefana Madsena wzięli się w garść i doprowadzili do remisu 23:23.

Bardzo dobrze w barwach kadry spisał się Adrian Kondratiuk, który, tak jak w piątkowej potyczce z Estonią, był najskuteczniejszy spośród zawodników (zdobył pięć bramek). Tuż za jego plecami w klasyfikacji strzelców był Łukasz Rogulski (cztery gole).

Polska B - Dania B 23:23 (11:11)

Polska B: Morawski, Małecki, Kornecki – Pawłowski, Łangowski 3, Bąk 1, Rogulski 4, Krupa 1, Czuwara, Kondratiuk 5, Kupiec 3, Janikowski 1, Jemioł, Wróbel 2, Prymlewicz, Kużdeba 2, Góralski 1.

Tabela:

L.p. Drużyna Zwycięstwa Remisy Porażki Bramki zdobyte Bramki stracone Różnica bramek Punkty