Walentyna Niesciaruk: Zabrakło nam zmienniczek

Energa AZS Koszalin uległa w Lublinie MKS-owi Selgros 22:30. - Przede wszystkim zabrakło nam zmienniczek - mówi rozgrywająca przyjezdnych, Walentyna Niesciaruk.

Daniel Kordulski
Jeszcze w 42 min. tego pojedynku, po rzucie Romany Roszak, koszalinianki przegrywały zaledwie 16:18. Przez kolejne sześć minut MKS Selgros rzucił tyleż samo bramek pod rząd, nie tracąc żadnej i nie pozwolił już rywalkom uwierzyć w zwycięstwo. - Nasza trenerka miała możliwość rotacji tylko dwiema zawodniczkami. Na zmiany wchodziły Amit Izak i Ksenia Prosenko. Lublinianki są w tej komfortowej sytuacji, że posiadają bardzo wyrównany skład, na każdej pozycji jest dobra zmienniczka - wyjaśniła przyczyny przestoju w grze Niesciaruk.

Mimo porażki W Lublinie różnicą ośmiu bramek, Białoruska rozgrywająca pozytywnie oceniła występ Energi AZS. - Jestem zadowolona z gry mojego zespołu, bo nie poddałyśmy meczu bez walki. W pierwszej połowie nie było widać, aż takiej różnicy poziomu między naszymi zespołami. Niestety to nie pierwszy mecz, w którym poległyśmy w końcówce.

- Czekamy na przyjazd Selgrosu do Koszalina i tam będziemy się starały sprawić niespodziankę. Bardzo możliwe, że uda nam się wtedy urwać punkty lubliniankom - dodała bojowo.

Niesciaruk przez cztery lata występowała w barwach klubu z Koziego Grodu. Przyjazd nad Bystrzycę to dla niej spora dawka przyjemnych emocji. - Lublin jest dla mnie drugim domem. Tu stawiałam pierwsze kroki w piłce ręcznej, poza granicami mojego kraju. Całym sercem jestem za MKS-em Selgros, śledzę wyniki dziewczyn. Zawsze ciepło jestem tutaj przyjmowana przez znajomych i koleżanki z drużyny. Bardzo się cieszę na każdy przyjazd tutaj.

El. ME 2018: Rumunia - Polska (skrót)
Czy Energa AZS zagra w tym sezonie o miejsca 1-6 PGNiG Superligi?