KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Azoty zagrają z Benfiką we własnej hali

W Puławach trwają przygotowania do meczu trzeciej rundy Pucharu EHF, z Benfiką Lizbona. Wbrew obawom władz klubu, Azoty mogą rozegrać go we własnej hali. - Nie chcemy wyprowadzać piłki ręcznej z Puław - mówi rzecznik klubu, Grzegorz Sierocki.
Daniel Kordulski
Daniel Kordulski

Po losowaniu tej fazy rozgrywek Europejska Federacja Piłki Ręcznej wydała decyzję o niedopuszczeniu puławskiej hali MOSiR do meczu z Benfiką. Od klubu oczekiwano wyznaczenia obiektu o pojemności co najmniej dwóch tysięcy miejsc. - Był to dla nas największy problem. Mamy ich bowiem obecnie zatwierdzonych siedemset pięćdziesiąt - powiedział rzecznik prasowy Azotów.

Mimo takiego postawienia sprawy przez włodarzy europejskiego handballu klub z Lubelszczyzny nie ustawał w staraniach o zmianę niekorzystnej decyzji. - Wykonaliśmy szereg drobnych prac, związanych z wymaganiami EHF-u, takich jak na przykład wymiana siatek w bramkach, czy zabezpieczenie miejsc wokół boiska.

Jak zapewnia Sierocki, kwestie logistyczne związane z wizytą Portugalczyków w Puławach również zostały już dopracowane ze szczegółami. - Zabezpieczyliśmy przejazd drużyny z lotniska w Warszawie, zakwaterowanie oraz przewodnika dla grupy.

Działania klubu znad Wisły przekonały decydentów do zmiany wcześniejszej decyzji. - (...) Akceptujemy mecz 3 rundy kwalifikacji Pucharu EHF z Benfiką w hali sportowej w Puławach - głosi treść pisma przesłanego z wiedeńskiej centrali.

ZOBACZ WIDEO Nowiński: ten styl biało-czerwonych... Jestem zaskoczony (źródło: TVP SA)

Część kibiców taka decyzja na pewno jednak zmartwi. W końcu możliwość obejrzenia w akcji ich ulubieńców, na tle nie europejskiego rywala, trafia się często. Ten problem również ma zostać rozwiązany. - Prowadzimy bardzo usilne starania, by mecz był transmitowany przez telewizję. O taką możliwość wystąpił oddział TVP w Lublinie. Staramy się przygotować do tego halę i uzyskać zgodę EHF-u, który ma prawa do transmisji - zapewnił Sierocki.

Mecze trzeciej rundy Pucharu Federacji zaplanowano na dwa ostatnie weekendy listopada. Pierwszy mecz Azoty rozegrają w Puławach, 19 listopada. Rewanż w stolicy Portugalii zaplanowano na 27 listopada.

Czy decyzja o rozegraniu meczu z Benfiką w puławskiej hali jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
 • spoko22 Zgłoś komentarz
  Okazuje się, że rozkładając wykładzinę (a zatem ignorując to co jest namalowane na parkiecie) i minimalnie przesuwajac pole gry na puławskiej hali dałoby się spełnić wymogi do
  Czytaj całość
  transmisji, więc kto wie, może Polska zobaczy jakaś transmisję z Puław przed zbudowaniem nowej hali - zobaczymy czy praktyka pokryje się z teorią ;)
  • Petrochemia Zgłoś komentarz
   Wygrał sport!
   • Mark211 Zgłoś komentarz
    Jeśli mam byś szczery to liczyłem że zagracie na Globusie. Do Puław raczej nie ma sensu jechać bo zabraknie miejsc,
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×