Kram Start - MKS Selgros: thriller w Elblągu. Ambitny pościg i porażka mistrza Polski

W spotkaniu 10. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, po emocjonującej konfrontacji musiał uznać wyższość Kramu Startu Elbląg (26:27).
Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: zawodniczki Kram Startu Elbląg

Obydwie drużyny przystępowały do wtorkowego pojedynku po pewnych zwycięstwach w poprzedniej serii gier: lublinianki pokonały Energę AZS Koszalin (30:22), zaś elblążanki ograły Olimpię-Beskid Nowy Sącz (34:25). Faworytem spotkania w Elblągu była ekipa z Lublina, ale gospodynie postawiły trudne warunki gry i okazały się minimalnie lepsze od rywala.

Sam początek rywalizacji był wyrównany, a w 10. minucie batalii na tablicy świetlnej widniał remis 4:4. W tym momencie chciały przyspieszyć przyjezdne, które sto dwadzieścia sekund później objęły prowadzenie 6:4. Taki obrót spraw jakby podrażnił miejscowe szczypiornistki, zaś ciężar zdobywania goli wzięła na swoje barki rozgrywająca Aleksandra Jędrzejczyk i to dzięki niej Start wygrywał 9:6 w 19. minucie starcia.

Dobrze w elbląskiej bramce radziła sobie Sołomija Sziwierska, która swoimi udanymi interwencjami doprowadzała podopieczne Nevena Hrupca do rozpaczy. W końcowym rozrachunku świetnym finiszu zawodniczki prowadzone przez trenera Andrzeja Niewrzawy triumfowały w pierwszej połowie 15:8 i miały znakomitą sytuację wyjściową przed drugą odsłoną.

Po zmianie stron Magdalena Balsam oraz jej klubowe koleżanki starały się kontrolować boiskowe wydarzenia, a obrończynie mistrzowskiego tytułu wyglądały na bezradne (18:11 w 37. minucie).

Drużyna z Lubelszczyzny przebudziła się dopiero w ostatnich dwudziestu minutach meczu, zaś sygnał do ataku dała jej skrzydłowa Dagmara Nocuń (19:16). Swoje trzy grosze dorzuciły również Ivana Bozović oraz Marta Gęga i MKS w 54. minucie odrobił wszystkie straty (24:24)!

Finisz zawodów był bardzo ciekawy, ale więcej zimnej krwi zachował Kram Start Elbląg, który to pokonał Selgros Lublin 27:26, odnosząc pierwsze od 9 stycznia 2011 roku zwycięstwo nad tą ekipą.

PGNiG Superliga Kobiet, 10. kolejka:

Kram Start Elbląg - MKS Selgros Lublin 27:26 (15:8)

Kram Start Elbląg: Sziwierska, Powaga - Jędrzejczyk 4, Dankowska, Balsam 5, Waga 5, Lisewska 3, Andrzejewska 4, Muchocka, Kwiecińska, Świerżewska 2, Gerej, Stokłosa 2, Szopińska, Grobelska 2.